Mate.O & Głyk P.I.K Trio – Kolędy Narodów

Koncert Mate.O & Głyk P.I.K Trio – Kolędy Narodów
oraz koncert Solistów Chóru Nadziei pod kierownictwem Marcina Ozgi

13 stycznia 2015, godz. 19.00, Kino Forum przy ul. Legionowej 5

Bilety: 10 zł przedsprzedaż, 15 zł w dniu koncertu

Organizator: Białostocki Ośrodek Kultury
Współorganizator: Kościół Chrześcijan Baptystów w Białymstoku

Wydarzenie na FB

Mate.O & Głyk P.I.K Trio – KOLĘDY NARODÓW

Boże Narodzenie to czas, łączący narody dobrą nowiną, że oto narodził się Zbawiciel – Chrystus. Konsekwencje tego wydarzenia chrześcijanie przeżywają na co dzień, ale podczas świąt… świętują szczególnie – przez kolędowanie.
Podczas koncertu usłyszymy mniej lub bardziej znane w Polsce kolędy z różnych rejonów świata, m.in. kolędy ukraińskie, angielskie, niemieckie, irlandzkie, sycylijskie oraz te, które znamy najlepiej – nasze polskie.
Projekt Mate.O i Głyk P.I.K Trio – Kolędy Narodów to fuzja talentów doświadczonych muzyków i debiutantów o głębokiej wrażliwości artystycznej. Połączenie rodzinnego Głyk PIK Trio, czyli brzmienia wibrafonu i sekcji rytmicznej oraz charakterystycznego głosu i gitary akustycznej Mate.O, tworzy niepowtarzalne brzmienie, a energia i radość ze wspólnego muzykowania, nie pozostawiają słuchaczy obojętnymi. Koncert promuje najnowszą płytę zespołu Mate.O & Głyk P.I.K Trio KOLĘDY NARODÓW, która ukazała się w listopadzie 2014 roku.

Mate.O – głos, gitara akustyczna, bouzouki
Irek Głyk – wibrafon
Kinga Głyk – gitara basowa
Patryk Głyk – perkusja

Mate.O (Mateusz Otremba) – kompozytor, autor tekstów, wokalista, fotograf. Debiutował na scenie muzycznej w 1997 roku. Od tego czasu nagrał trzy autorskie albumy: „Totalne Uwielbienie” (1997), „Jesteś dobry dla mnie” (2002), „Zapominam siebie” (2006). W 2004 roku wydał singiel w wersji anglojęzycznej „Acoustic summer 04”. Zagrał setki koncertów w całym kraju, na scenach małych klubów, teatrów, ośrodków kultury, kościołów, festiwali. Koncertował również w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Niemczech, Czechach, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Szkocji, Węgrzech, na Białorusi i Ukrainie. Znany jest z wieloletniej współpracy – jako wokalista i autor piosenek – z zespołami TGD oraz New life’m, z którymi nagrał w sumie sześć albumów. Współpracował też z takimi artystami jak: Natalia Niemen, Mieczysław Szcześniak, Marcin Pospieszalski, Joachim Mencel, Paweł Bzim Zarecki, Piotr Wojtasik. Muzyki Mate.O nie sposób przypisać do jednego nurtu muzycznego, słychać w niej bowiem elementy popu, jazzu, rhytm&bluesa. Jego twórczość to przede wszystkim piękne piosenki, z niebanalną harmonią i tekstami, które znalazły wielu odbiorców i wiernych fanów.

Irek Głyk – stypendysta słynnej bostońskiej Berklee College Of Music, zdobywca wielu nagród na konkursach i festiwalach. Jeden z najlepszych polskich wibrafonistów. Ceniony muzyk sesyjny, który współpracował z czołówką polskiego jazzu i rocka, m.in. Stanisławem Sojką, Justyną Steczkowską, Pawłem Kukizem, Reni Jusis, Irkiem Dudkiem, Mieczysławem Szcześniakiem, Jorgosem Skoliasem, SBB, Krzakiem, Tomaszem Stańko. Ma na swoim koncie autorski CD “Long Time”. Premiera drugiego solowego albumu artysty “Step Ahead” odbyła się jesienią 2008 roku. Obecnie Irek Głyk współpracuje z zespołem Mate.O, SBB, Anthimosem Apostolisem, prowadzi też swój własny zespół Głyk P.I.K Trio.

Głyk P.I.K Trio – wybuchowa mieszanka rodzinnego talentu spowodowała muzyczne spotkanie ojca, syna i córki w bajkowym świecie dźwięków wibrafonu, perkusji i basu. Głyk P.I.K Trio to projekt Irka Głyka, charakteryzujący się wspólną myślą i pragnieniem grania. Zespół od niedawna koncertuje w klubach jazzowych całej Polski, cieszy się dużym zainteresowaniem i jest ciepło przyjmowany przez słuchaczy. To bardzo wyjątkowy projekt: wykorzystuje rzadko spotykane instrumentarium (wibrafon, perkusja, bas), a ambitną muzykę współtworzą także dzieci: 14-letnia Kinga grająca na basie i 16-letni Patryk, perkusista.

Patronat medialny:

bialystokonline_logo

Galeria

mMATE.O – GLYK PIK TRIO-4 mMATE.O – GLYK PIK TRIO-10 mMATE.O – GLYK PIK TRIO-12 mMATE.O – GLYK PIK TRIO-14 koledy_narodow_poster

Video

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury