Klub Wysokich Obcasów: Wszyscy wiedzą

Wspólnie z Gutek Film i magazynem “Wysokie Obcasy” zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu „Wszyscy wiedzą”!

To trzymający w napięciu, zaskakujący i do samego końca mylący tropy nowy film Asghara Farhadiego. Za sprawą tego mistrzowsko poprowadzonego dramatu obyczajowego z elementami kryminału i love story, po raz kolejny na ekranie spotkał się gwiazdorski duet (a prywatnie para) – Penélope Cruz i Javier Bardem.

Klub Wysokich Obcasów: Wszyscy wiedzą

7 marca 2019, godz. 20:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet 16 zł – do kupienia w kasie kina i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Uwaga! Po okazaniu w kasie egzemplarza “Wysokich Obcasów” z dnia 2 marca bilet można kupić w promocyjnej cenie.

Wszyscy wiedzą / Todos lo saben / Everybody Knows
Hiszpania, Francja, Włochy 2018, 132′
reż. Asghar Farhadi
obsada: Penélope Cruz, Javier Bardem, Ricardo Darín, Bárbara Lennie, Inma Cuesta

Cruz wciela się w rolę Laury, kobiety, która przed laty wyjechała do Argentyny, a dziś wraca do rodzinnego hiszpańskiego miasteczka na ślub siostry. Bardem gra Paco, jej dawnego kochanka, teraz cenionego winiarza.
We „Wszyscy wiedzą”, parę, którą kiedyś łączyło uczucie, tym razem połączy tragedia: podczas burzowej weselnej nocy znika bowiem nastoletnia córka Laury, Irene. Od tego momentu osadzony w urokliwym, okolonym winnicami miasteczku, film zdobywcy dwóch Oscarów (za „Rozstanie” i „Klienta”) całkowicie zmienia nastrój. Fasada sielanki gwałtownie pęka, a zza niej wychodzą rodzinne sekrety, zawiści, namiętności i skrzętnie ukrywane konflikty. Przeszłość nawiedza misternie tkaną opowieść niczym zły duch; burząc przy tym spokój całego miasteczka. Na jaw wychodzą kolejne tajemnice, o których „wszyscy wiedzą”, ale nikt nie chce przerwać zmowy milczenia.

Farhadi prowadzi opowieść z charakterystyczną dla siebie swobodą i lekkością. Rodzina to terytorium, na którym porusza się z wprawą, bezbłędnie wychwytując paradoksy, dzięki którym to kłębowisko toksycznych emocji, sprzecznych interesów i wzniosłych uczuć działa jak doskonale naoliwiona maszyna.
Intymny, a przy tym kipiący emocjami „Wszyscy wiedzą” dowodzi, że w opowiadaniu o związkach i relacjach, Farhadi nie ma sobie równych.

Galeria

KWO

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury