Klub “Wysokich Obcasów”: Thelma

Gutek Film i magazyn “Wysokie Obcasy” zapraszają na specjalne, przedpremierowe pokazy w ramach Klubu “Wysokich Obcasów”, będącego zrzeszeniem miłośników sztuki filmowej poprzez projekcje filmów o wysokich walorach artystycznych oraz poznawczych.

Tym razem zaprezentujemy “Thelmę” Joachima Triera (“Głośniej od bomb”, “Oslo, 31 sierpnia”, “Reprise. Od początku raz jeszcze”) – intrygującą i nieoczywistą opowieść o nadprzyrodzonych mocach i najgłębiej ukrytych pragnieniach.
Jak pisze The Post, “Thelma” to fascynujące połączenie bergmanowskiego klimatu z kinem akcji na poziomie, którego nie powstydziłby się Stephen King!

THELMA

22 maja 2018, godz. 20:30
kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet 14 zł – w kasie kina i na stronie https://bilety.bok.bialystok.pl/

ZNIŻKA: Osoby, które przyjdą na pokaz z numerem magazynu „Wysokie Obcasy” (nr podamy wkrótce), będą mogły kupić bilet w promocyjnej cenie 12 zł.
Podczas pokazu wśród widzów zostaną rozlosowane DVD z repertuaru Gutek Film.

Thelma
reż. Joachim Trier / dramat, fantasy / Dania, Francja, Norwegia, Szwecja 2018 / 116′

Thriller w znacznej mierze swoją wiarygodność emocjonalną zawdzięcza odtwórczyni głównej roli. W uznaniu kreacji w “Thelmie” Eili Harboe odebrała, wręczone podczas ostatniego Berlinale, wyróżnienie w kategorii: Młodzi, obiecujący aktorzy europejscy. Wcześniej wśród laureatów tego wyróżnienia znaleźli się, m.in.: Agata Buzek, Jakub Gierszał, Daniel Craig, Alicia Vikander i Rachel Weisz.

Początek studiów w Oslo to dla młodej kobiety początek nowego życia. Po raz pierwszy rodzi się w Thelmie miłość. Przeżywanie i uporządkowanie związanych z dorosłością emocji komplikuje nie tylko nieustająca kontrola ze strony rodziców – religijnych fanatyków. Okazuje się, że w Thelmie drzemią ukryte, nadprzyrodzone siły, które pozwalają bohaterce zmieniać i kształtować rzeczywistość. Siły te dają o sobie znać w chwilach, gdy Thelma przeżywa stres lub niepokój. Wkrótce zawładną ciałem i umysłem dziewczyny, zmienią życie jej i otoczenia. Czy wtedy Thelma stawi czoła pytaniom o własną tożsamość? Reżyser wciąga widza w poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, co leży u źródeł zachowania dziewczyny. I trzyma w napięciu aż do – zaskakującego – finału.

Galeria

Thelma_FB_1200x628

Video

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  5 lat temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  5 lat temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  5 lat temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  5 lat temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  5 lat temu