Klipsy Panda + afterparty: Kuba Kozak

W ramach festiwalu ¿Underground/Independent? 2020 zapraszamy na koncert zespołu

KLIPSY PANDA + afterparty: Kuba Kozak

7 marca 2020, godz. 22:00
Klub FAMA, ul. Legionowa 5
bilet: 15 zł lub karnet 25 zł (koncert + 2 filmy z pokazu Pora Zwyrola: Wieczór z morderczymi zakonnicami) – w kasie kina i na bilety.bok.bialystok.pl

Klipsy Panda grają elektroniczny synthpop/electro punk inspirowany brzmieniami lat 80.
To niewzruszeni ambasadorzy retro, apologeci disco kuli, szoguni lat 80., punkrockowcy electro, którzy swoim szoł sprawiają, że parkiet wrze nawet gdy nie ma parkietu.

Klipsy Panda o sobie:
Jesteśmy duetem z Warszawy i gramy muzykę elektroniczną, która od dzieciństwa nam towarzyszyła, jak większości osób urodzonych na początku lat 80. Znamy się ponad pół życia, ale pomysł, żeby razem grać powstał w sierpniu 2013.

Po roku wypuściliśmy nasze pierwsze EP “Miłość, Pokój, Klipsy, Panda”, które pokazało co w nas siedzi (do pobrania z bandcamp: https://klipsypanda.bandcamp.com/album/mi-o-pok-j-klipsy-panda).
Kolejnym marzeniem, które udało nam się zrealizować było wydanie płyty winylowej, co udało nam się z zaprzyjaźnionym zespołem Sue Ryder. Potem ten materiał rozszerzony o utwory z kolejnej epki ukazał się w bardzo limitowanym nakładzie na kasetach.

Chcąc pokazać nasze inspiracje i jednocześnie zaspokajając głód muzyczny naszych fanów, w 2017 roku nagraliśmy EP z coverami (do pobrania z bandcamp: https://klipsypanda.bandcamp.com/album/loco-lucky).

W lutym 2019 roku wydaliśmy płytę “Blask!”, na której znalazło się 10 utworów. Jest ona dostępna na CD oraz w serwisach streamingowych.

Linki:
https://open.spotify.com/artist/6H33Q3X3mOnHYPf11CygLr?si=SMKyY7KrRH2JWmvzbRZg1g
https://www.youtube.com/channel/UCCtabaguKiURlHhrn31wZig
klipsypanda.bandcamp.com

Kuba Kozak to warszawiak z urodzenia i pasji, ale 1/4 jego krwi to podlaska mikstura z Białowieży, w której stoi dom rodzinny Kozaków, wybudowany rękoma prapradziada Makara, ogrodnika carskiego.
Kuba wychował się na warszawskiej Woli, a imprezowe szlify zdobywał w undergoundowych klubach stolicy, na squatach i punkowych koncertach. Za Dj-ką pokazuje się od 9 lat, jego sety to eklektyczna mieszanka, w której można spodziewać się wszystkiego. Kozak miesza D’n’B z R’n’R, tropikalne brzmienia z bałkańskimi trąbkami, a nowoczesne electro z syntezatorowymi brzmieniami lat 80. Mainstream w jego setach przenika się z podziemiem, totalna energia z nostalgią.

Kuba Kozak to także animator kultury, prowadzi warszawski Dom Zabawy i Kultury – DZiK, przez lata współorganizował uliczny festiwal Otwarta Ząbkowska. Oprócz tego, fascynując się historią i miejskim folklorem, wciela się w postać przedwojennego chłopaka z szemranej Warszawy występując w Trupie Teatralnej Warszawiaki.
Jest też pszczelarzem, założycielem Warszawskiego Bractwa Bartnego oraz współzałożycielem sportowo-społecznego projektu AKS Zły.

Kuba Kozak / fot. Bartosz Muzyka

 

Kuba Kozak – https://www.facebook.com/kozakzwlasnejwoli/

Trupa Teatralna Warszawiaki – https://www.facebook.com/Warszawiaki/

Warszawskie Bractwo Bartne – https://www.facebook.com/warszawskiebractwobartne/

AKS Zły – https://www.facebook.com/akszly/

DZiK – https://www.facebook.com/DomZabawyiKulturyDZiK/

 

Galeria

Klipsy Panda_Kuba Kozak (1) Klipsy Panda_Kuba Kozak (2) Klipsy Panda_Kuba Kozak (3) Klipsy Panda_Kuba Kozak (4) Klipsy Panda_Kuba Kozak (5) Klipsy Panda_Kuba Kozak (6) Klipsy Panda_Kuba Kozak (7) Klipsy Panda_Kuba Kozak (8) Klipsy Panda_Kuba Kozak (9) Klipsy Panda_Kuba Kozak (10) Klipsy Panda_Kuba Kozak (11) Klipsy Panda_Kuba Kozak (12) Klipsy Panda_Kuba Kozak (13) Klipsy Panda_Kuba Kozak (14) Klipsy Panda_Kuba Kozak (15) Klipsy Panda_Kuba Kozak (16) Klipsy Panda_Kuba Kozak (17) Klipsy Panda_Kuba Kozak (18)

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury