KKO: Urszula Bardłowska i Józef Kotowicz

Zapraszamy na koncert Urszuli Bardłowskiej i Józefa Kotowicza w ramach XXVII Katedralnych Koncertów Organowych i festiwalu Wschód Kultury / Inny Wymiar.

26 sierpnia, godz. 19:15
bazylika archikatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku, ul. Kościelna 2
wstęp wolny

Urszula Bardłowska urodziła się w Białymstoku. Zamiłowanie do sztuki wokalnej rozwijała pod opieką prof. Violetty Bieleckiej. Śpiewała w chórach: Schola Cantoru Bialostociensis, Polski Chór Pokoju i Cantica Cantamus. Ukończyła Uniwersytet F. Chopina w Warszawie w klasie prof. Jadwigi Rappé i Escuela Superior de Música Reina Sofia w Madrycie w klasie prof. Toma Krause. Stypendystka Ministerstwa Kultury w Hiszpanii, Fundacji AIE, Fundación Albeniz (Madryt), Fundacji Lion (Warszawa) i Urzędu Marszałka Województwa Podlaskiego. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich wybitnych pedagogów (m.in. M. Chance, H. Łazarska, W. Ochman, R. Grist, W. Rieger, F. Lott, S. Connolly). W 2007 roku zadebiutowała na scenie Opery i Teatru Wielkiego w Warszawie w roli pierwszego chłopca w „Czarodziejskim Flecie” Mozarta. Brała udział w wielu festiwalach muzycznych w Niemczech, Hiszpanii, Włoszech i Francji. W 2012 roku odbyła tournée po Korei Południowej z hiszpańskim i koreańskim repertuarem. W Hiszpanii współpracuje z profesjonalnymi chórami: Coro de Radio y Televisión Española, Coro Nacional de España, Coro del Teatro Real, Coro de l´Auditori. Występuje w przedstawieniach operowych (rola Drugiej Wiedźmy w operze „Dydona i Eneasz” H. Purcella w Teatro Real w Madrycie). Współpracuje z Instytutem Polskim w Madrycie i Stowarzyszeniem Tu Kultura w Sewilli, promując w Hiszpanii polską muzykę klasyczną. W 2021 roku otrzymała stypendium Stowarzyszenia Artystów w Hiszpanii (AIE) na realizację studiów podyplomowych wokalnej muzyki kameralnej w Escuela Superior de Música en Cataluña (ESMUC).

Józef Kotowicz – białostocki organista i pedagog. Adiunkt na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku, wykładowca w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku w zakresie gry na organach i improwizacji organowej. Laureat Międzynarodowego Konkursu Organowego w Kamieniu Pomorskim (1994 r.). Członek Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej w Białymstoku. Kierownik artystyczny odbywających się od 1996 roku w białostockiej bazylice Katedralnych Koncertów Organowych. Ma w dorobku pięć płyt.

Uczestniczy w licznych krajowych i zagranicznych festiwalach organowych. Regularnie koncertuje w krajach skandynawskich, wielokrotnie występował w Słowacji, Niemczech, Holandii, Estonii, Irlandii, Włoszech, Litwie, Białorusi i Rosji. Pięciokrotnie odbył tournée koncertowe w USA.

Program:
J.S.Bach (1685–1750)
Preludium i fuga f moll BWV 534
G.F. Handel (1685–1759)
aria Lascia ch´ío pianga z opery Rinaldo
aria ,,How beautiful are the feet’’ z oratorium ,,Mesjasz’’
J.S. Bach (1685–1750)
opracowanie chorałowe ,,Nun komm der Heiden Heiland’’ BWV 659
G. Verdi (1813–1901)
Ave Maria
C. Saint-Saens (1835–1921)
Ave Maria
M. Surzyński (1866–1924)
Chaconne
S. Moniuszko (1819–1872)
Modlitwa do Boga Rodzicy
G. Faurè (1845–1924)
Pie Jesu


BOK Białostocki Ośrodek Kultury