XXVI KKO: Tina Christiansen

Zapraszamy na koncert w ramach XXVI Katedralnych Koncertów Organowych

KKO: Tina Christiansen

9 lipca 2021, godz. 19:15
Bazylika Katedralna w Białymstoku, ul. Kościelna 2
bilety: 10 zł, do kupienia na pół godziny przed koncertami na miejscu wydarzenia oraz w kasach kina Forum i Centrum im. Ludwika Zamenhofa oraz na bilety.bok.bialystok.pl

Program:

Charles-Marie Widor (1844-1937) Symphony in A minor, op. 42 no. 7
Moderato
II. Choral
III. Andante
IV. Allegro ma non troppo
V. Lento
VI. Finale

Absolwentka Królewskiej Akademii Muzycznej w Aarhus w Danii (2011) pod kierownictwem prof. Ulrika Spanga-Hanssena, uczyła się również w Akademii Muzycznej w Malmö u prof. Andersa Johnssona. Bardzo aktywna solistka i muzyczka kameralna. Grała w wielu krajach Europy, brała udział w wielu konkursach. Zdobyła m.in. I miejsce w Konkursie Talentów Południowej Danii (2006) i III miejsce w Konkursie Organowym im. Feliksa Nowowiejskiego (2010). Zdobyła stypendium Thoegera Rasmussena, Nagrodę im. Ejnara Hansena oraz stypendium Viggo Makwartha i Veroniki Makwarth. Uczestniczyła w wielu warsztatach i wyjazdach szkoleniowych.

Tina Christiansen gra również na klawesynie. Jej repertuar jest bardzo szeroki. Grała światowe premiery nowych utworów napisanych m.in. przez Andersa Koppela, Nielsa Marthinsena, Tróndura Bogasona, Indrę Riše czy Christosa Farmakisa.

Jest dyrektorką artystyczną Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Odense oraz dyrektorką do spraw muzyki w kościele Ansgars w Odense.

Ostatnie komentarze