XXVI KKO: Ryszard Superczyński

Zapraszamy na koncert w ramach XXVI Katedralnych Koncertów Organowych

KKO: Ryszard Superczyński

20 sierpnia 2021, godz. 19:15
Bazylika Katedralna w Białymstoku, ul. Kościelna 2
bilety: 10 zł, do kupienia na pół godziny przed koncertami na miejscu wydarzenia oraz w kasach kina Forum i Centrum im. Ludwika Zamenhofa oraz na bilety.bok.bialystok.pl

Program:

G. Young Suita barokowa
Plein Jeu a la Couperin
Marche Petite
Aria
Toccata
J.S. Bach Chorał: Nun Komm der Heiden Heiland BWV 659
J.S. Bach Toccata i fuga d – moll BWV 565
J. Brahms Chorał: Herzlich tut mich verlangen op. 122/10
M. Sawa Bogurodzica
L. Boёllmann Suita gotycka op. 25
Introdukcja
Menuet
Modlitwa
Toccata

Absolwent poznańskiej Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia (w klasie organów) oraz Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w klasie organów prof. Sławomira Kamińskiego. W 1994 roku otrzymał wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Rumii za wykonanie utworów J.S. Bacha. Brał udział w seminariach i kursach mistrzowskich prof. G. Boveta, P.A. Stadmüllera, W. Zerera i Ch. Bosserta. Pełni funkcję kierownika sekcji instrumentów klawiszowych w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Gnieźnie, gdzie prowadzi klasę organów. Jest także nauczycielem organów w Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Występował jako solista i kameralista na festiwalach muzyki organowej i kameralnej w Polsce i na Litwie. Nagrał płytę z Poznańskim Chórem Katedralnym. W 2005 roku został tytularnym organistą Bazyliki Archikatedralnej w Gnieźnie i akompaniatorem Chóru Prymasowskiego. Popularyzator muzyki organowej i kameralnej w Gnieźnie i regionie.


BOK Białostocki Ośrodek Kultury