KKO: Roman Gryń i Bogdan Narloch

Zapraszamy na koncert w ramach XXV Katedralnych Koncertów Organowych

KKO: Roman Gryń (trąbka) i Bogdan Narloch (organy)

10 lipca 2020, godz. 19:15
Bazylika Katedralna w Białymstoku, ul. Kościelna 2
wstęp wolny

Program koncertu:
Jeremiah Clarke (1674-1707) – The Prince of Denmark’s March (trąbka + organy)
Paul Bryjan (*1950) – Trumpet Air (organy)
J.S. Bach-A. Vivaldi – Concerto D-dur BWV 972, Allegro-Larghetto-Allegro (trąbka + organy)
Max Reger – Wariacje i fuga na temat God Save the King (organy)
Fryderyk Chopin (1818-1849) – Etiuda op. 10 nr 3 (trąbka + organy)
Władimir Wawiłow (1925-1973) – Ave Maria (przypisywane G. Cacciniemu) (trąbka + organy)
Marek Czerniewicz (*1974) – For My Godfather na flugelhorn i organy
Brita Leutert-Falch (*1966) – Toccata über Lobe den Herren (organy)
Karol Kurpiński (1785-1857) – Cavatina (trąbka + organy)

Roman Gryń
Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, którą ukończył w roku 1983 na wydziale instrumentalnym – specjalność trąbka. Swoje umiejętności doskonalił u wybitnych pedagogów: Tiemofieja Dokshicera i Edwarda Tara w Bayreuth. Jest laureatem Konkursu Młodych Trębaczy w Pabianicach (1980) oraz Konkursu Gry na Trąbce w Gdańsku (1985).

Pracę zawodową rozpoczął w 1983 r. w Filharmonii Narodowej w Warszawie. W latach 1986-1988 pracował na stanowisku muzyka solisty w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, a od roku 1986 do 2007 był solistą i kierownikiem grupy trąbek w Filharmonii Poznańskiej. Ponadto współpracował z takimi orkiestrami jak: Filharmonia Bałtycka, Szczecińska, Koszalińska, Toruńska Orkiestra Kameralna, Capella Bydgostiensis, Brandenburgische Staatsorchester Frankfurt (Niemcy), Northamptonshier Contry Youth Cocnert Band (Wielka Brytania). Z wyżej wymienionymi orkiestrami koncertował we wszystkich krajach Europy, a także w USA i Kanadzie. Roman Gryń prowadzi również bardzo bogatą działalność solistyczną i kameralną. Jest współtwórcą zespołu kameralnego Poznań Brass Quintet, wielokrotnie koncertował z zespołem Tutti e Solo, z którym nagrał CD „Polski Barok”. W swojej karierze artystycznej bardzo często koncertował z organami, występując z takimi artystami jak: J. Tuma (Czechy), M. Rost (Niemcy), E. Karolak, R. Hauptman, M. Dąbrowski, B. Narloch, R. Perucki, J. Malanowicz, A.Chorosiński, i M. Hannula (Finlandia). Nagrał album z S. Kamińskim oraz trzy albumy z B. Narlochem.

Ponadto jest profesorem w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy i w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, gdzie prowadzi klasę trąbki, pełniąc jednocześnie funkcję Kierownika Katedry Instrumentów Dętych Blaszanych. Bardzo często zasiada w jury konkursów krajowych i międzynarodowych.

Prowadzi liczne warsztaty i kursy interpretacji w zakresie muzyki orkiestrowej, kameralnej i solistycznej. Jest pomysłodawcą, twórcą i siłą napędową Letniej Akademii Instrumentów Dętych Blaszanych + oraz Międzynarodowej Konferencji „Barwy Instrumentów Dętych”.

Bogdan Narloch
Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku (klasa organów prof. Leona Batora). Brał udział w wielu kursach interpretacji muzyki organowej, m.in. u Milana Šlechty w Pradze, Guy Boveta, U. Spang-Hansena. Od wielu lat pełni funkcję dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie. W latach 1995-2014, pod patronatem Ministra Kultury, z prof. Markiem Toporowskim organizował Ogólnopolskie Kursy Interpretacji Muzyki Organowej prowadzone przez wielu wybitnych europejskich organistów. Jest doktorem habilitowanym profesorem nadzwyczajnym Akademii Sztuki w Szczecinie, prowadzi też klasę organów w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie. Jego aktywna działalność koncertowa obejmuje recitale solowe, muzykę kameralną i koncerty z orkiestrami. Występował w kraju i całej Europie, a także w Izraelu, Brazylii, Urugwaju i Tajwanie.

W swoim dorobku posiada kilka nagrań płytowych prezentujących historyczne organy i muzykę organową Pomorza. Poza działalnością dydaktyczną i artystyczną zajmuje się też budownictwem organowym, współpracując z Urzędem Ochrony Zabytków.

Program XXV Katedralnych Koncertów Organowych
Bazylika Archikatedralna w Białymstoku, ul. Kościelna 2

Organizatorzy: 
Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Białymstoku
Białostocki Ośrodek Kultury

Patronat medialny:
Białystok Online
Polskie Radio Białystok
Radio i
Drogi Miłosierdzia

Sponsor:
Kwiaciarnia Jaśmin

Galeria

KKO Roman Gryń_Bogdan Narloch (1) KKO Roman Gryń_Bogdan Narloch (2) KKO Roman Gryń_Bogdan Narloch (3) KKO Roman Gryń_Bogdan Narloch (4) KKO Roman Gryń_Bogdan Narloch (5) KKO Roman Gryń_Bogdan Narloch (6) KKO Roman Gryń_Bogdan Narloch (7) KKO Roman Gryń_Bogdan Narloch (8) KKO Roman Gryń_Bogdan Narloch (9) KKO Roman Gryń_Bogdan Narloch (10) KKO Roman Gryń_Bogdan Narloch (11) KKO Roman Gryń_Bogdan Narloch (12) KKO Roman Gryń_Bogdan Narloch (13) KKO Roman Gryń_Bogdan Narloch (14) KKO Roman Gryń_Bogdan Narloch (15) KKO Roman Gryń_Bogdan Narloch (16)
Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  6 lat temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  6 lat temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  6 lat temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  6 lat temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  6 lat temu