Kino Przyjazne Sensorycznie: Wiking i Magiczny Miecz

Kino Forum w Białymstoku oraz Fundacja Pomoc Autyzm zapraszają młodych widzów ze spektrum autyzmu i ich opiekunów na dedykowany im seans kinowy. Zapraszamy także innych widzów, którzy z powodu swoich trudności z odbiorem otaczającego świata chcieliby skorzystać z takich dostosowanych seansów. Seanse przyjazne sensorycznie są dla wszystkich, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu przez dłuższy czas lub są wrażliwi wzrokowo.

Wiking i Magiczny Miecz

11 października, godz. 11:30 
Kino Forum, ul. Legionowa 5

bilety: 
13 zł – dorośli lub dzieci po okazaniu orzeczenia o niepełnosprawności, orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego lub wypisu diagnozy + 13 zł / ich opiekun – bilety w kasie kina
16 zł/ normalny – w kasie kina i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Wiking i Magiczny Miecz
Francja, Niemcy, Belgia, 2019, 77′
reżyseria: Éric Cazes
scenariusz: Éric Cazes, Sophie Decroisette, Oliver Huzly, Frédéric Lenoir

Pełna niezwykłych perypetii i szalonego humoru opowieść o tym, że nie musisz być wielki jak niedźwiedź i mieć bicepsów ze stali, żeby zostać prawdziwym bohaterem.
Jeden niewyrośnięty wiking plus jeden magiczny miecz równa się milion zwariowanych przygód!

Wigi jest synem wodza wikingów mocarnego Halvara. Jego tatko ma złote serce, ale działa szybciej niż myśli, co niestety jest źródłem problemów całego plemienia. Wigi może nie ma ojcowskiej siły i postury mamuta, dysponuje za to odwagą i nie lada sprytem. Obie te cnoty okażą się kluczowe, gdy na skutek złowrogiej klątwy, mama Wigiego zmieni się w złoty posąg. Dzielny chłopak kompletuje załogę, która wyruszyć ma na poszukiwania magicznej wyspy. Według legendy tylko tam można odczynić czar i przywrócić mamie jej dawną postać. Wigi, jego dzielny tatko Halvar i kudłata drużyna walecznych wikingów będą musieli zmierzyć się z potężnymi falami, wrednymi stworami i wyjątkowo bezczelnym wrogiem, który podąża za nimi wiosło w wiosło. Stawką okaże się nie tylko dobro kochanej rodzicielki, ale los całego plemienia.

 

Podczas seansu przyjaznego sensorycznie:

  • światła nie będą w pełni zgaszone, tylko przyciemnione;
  • dźwięk filmu zostanie przyciszony, by nie przeszkadzał osobom wrażliwym na dźwięki
  • wejście i wyjście na salę będzie odbywać się tą samą drogą, co zmniejszy lęk przed nowym miejscem oraz ułatwi poruszanie;
  • przed pokazem nie będą wyświetlane reklamy, by nie rozpraszać uwagi widzów;
  • w trakcie seansu nie będzie obowiązywała zasada całkowitej ciszy – można będzie komentować, śpiewać piosenkę razem z bohaterem, tańczyć razem z nim, wyrażać ekscytację, wędrować po sali itp. Rodzice nie muszą już czuć się nieswojo, kiedy ich dziecko całym sobą raduje się z filmu;
  • ponieważ wiele dzieci / osób ze spektrum autyzmu jest na różnego rodzaju dietach, dlatego do kina można przynieść ze sobą własne, przygotowane przez rodziców przekąski.

Jednocześnie informujemy, że w kinie partnerskim można zamówić pokaz przyjazny sensorycznie dla zorganizowanej grupy. Wystarczy zgłosić grupę i umówić termin oraz tytuł.

Kontakt w sprawach dotyczących kina przyjaznego sensorycznie: film@bok.bialystok.pl

historyjka społeczna PDF

Pobierz plakat

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury