Kino plenerowe: Włoskie wakacje

Świętując stopniowe “odmrażanie” kultury i oczekując niecierpliwie na spotkanie z widzami w naszej sali kinowej, zapraszamy na filmowy seans w plenerze!

Kino plenerowe: WŁOSKIE WAKACJE

15 maja 2021, godz. 21:30
Plac przy BOK, ul. Legionowa 5
wstęp wolny

Prosimy o zapoznanie się z wytycznymi dotyczącymi uczestnictwa w pokazach kina plenerowego:
Wytyczne dla kina plenerowego

Przypominamy, że zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia obowiązuje zakrywanie ust i nosa przy użyciu maseczki.

 

Włoskie wakacje
Wielka Brytania/Włochy 2020, 94′
reż. James D’Arcy
obsada: Liam Neeson, Micheál Richardson, Valeria Bilello, Lindsay Duncan, Yolanda Kettle, Helena Antonio

Robert i jego syn Jack przyjeżdżają do Włoch, by jak najszybciej sprzedać rodzinną willę. Okazuje się jednak, że dom wymaga gruntownego remontu, ich przymusowe wakacje potrwają dłużej niż zakładali, a w malowniczej Toskanii… wszystko można zacząć od nowa.

Malownicza wioska w Toskanii, lokalne wino, najlepsze risotto i włoskie słońce, które zmienia wszystko. Czy można wyobrazić sobie lepsze miejsce? Robert i jego syn Jack od lat utrzymują kontakt raczej sporadycznie, a jedną z niewielu łączących ich rzeczy jest rodzinna willa w Toskanii. Kiedy Jack wpada w finansowe tarapaty, postanawia odezwać się do ojca i namówić go do sprzedaży domu. Obaj chcą jak najszybciej załatwić sprawę, podpisać odpowiednie papiery i wrócić do swojego londyńskiego życia.
Wszystko jednak komplikuje się, gdy na miejscu zamiast pięknego domu, który zapamiętali, zastają kompletną ruinę. Robert i Jack będą musieli spędzić razem więcej czasu niż zakładali i przeprowadzić gruntowny remont, aby sprzedać posiadłość. Wspólne prace idą naprawdę źle, ale zagubionym mężczyznom z pomocą przychodzą mieszkańcy pobliskiego miasteczka, w tym Natalia, właścicielka lokalnej restauracji.

Z każdym kolejnym dniem Robert i Jack przekonują się, że tu czas płynie inaczej, to co wydawało się ważne, może poczekać, a Toskania to miejsce, w którym być może warto spróbować wszystkiego od nowa.

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury