Kino Dzieciom: Wicher – Dzikie konie

Cenicie dobre kino? Szukacie mądrych filmów dla swoich dzieci? Wolicie oglądać filmy bez przysłowiowego popcornu? 29 kwietnia o godz. 12:00 zapraszamy do kina Forum na zabawny film dla całej rodziny „Wicher – Dzikie konie”. Bilet 12 zł. Film w polskiej wersji językowej, bez ograniczeń wiekowych.

Wicher – Dzikie konie, reż. Katja von Garnier, Niemcy 2017, 106′
Mika jest już znaną “zaklinaczką koni”. Pewnego dnia wraz ze swoim ukochanym ogierem Wichrem wyruszają do hiszpańskiej Andaluzji – miejsca narodzin Wichra.

Tam odkrywają tajemniczą i magiczną oazę, do której dzikie konie przychodzą pić wodę. Jednak aby zapewnić przetrwanie swojej hacjendzie, jej właściciel zmuszony jest sprzedać część ziemi, na której znajduje się oaza dzikich koni. Kupcem ma być wielka firma, która nie zamierza pozwolić koniom na korzystanie z krystalicznego źródła. Aby ocalić oazę i życie dzikich koni, Mika i jej przyjaciele planują odrodzić starożytną tradycję – wyścig dzikich koni. Jeżeli się to uda, oaza uzyska status dziedzictwa narodowego i zostanie objęta ochroną rządową. Jednak Mika i Wicher jeszcze nie wiedzą, że największe wyzwanie dopiero przed nimi.


BOK Białostocki Ośrodek Kultury