Kino Dzieci: Kacperiada

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy na pokaz „Kacperiada” – przebojowy polski serial dla najmłodszych. Bilet 12 zł. Zaprezentujemy zestaw pierwszy, 50′. Przed filmem odbędą się konkursy z atrakcyjnymi nagrodami (filmy, plecaki)

„Kacperiada” to współczesna obyczajowa, pełna absurdalnego humoru, komedia familijna. Każdy odcinek w ciepły i zabawny sposób porusza ważne tematy, zostawiając widza z pozytywnym przekazem. Głównymi bohaterami są Kacper i Ada, którzy wspólnie poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące przyjaźni, szczerości, lojalności; uczą się jak radzić sobie z emocjami, np. z zazdrością, rozczarowaniem i próbują zrozumieć bardzo dziwny, a zarazem fascynujący świat dorosłych.
Głosów serialowym postaciom użyczyli Matylda Damięcka, Marcin Hycnar, Monika Pikuła, Agnieszka Mrozińska, Dominika Sell, Katarzyna Kwiatkowska, Anna Sztejner, Grzegorz Pawlak, Jarosław Domin, Tomasz Grochoczyński.

Odc. 1 – Najlepiej być sobą
Kacper, na złość tacie, udaje dziadka Rysia, tata Kacpra nieudolnie przebiera się Muchomściciela, a przecież wszyscy wiemy, że najlepiej być sobą!

Odc. 2 – Pierwsze wrażenie
Kacper musi się odpowiednio przygotować i zrobić dobre pierwsze wrażenie pierwszego dnia szkoły. Na podwórku poznaje nową koleżankę z klasy i wkrótce najlepszą przyjaciółkę Adę.

Odc. 3 – Takie buty
Kacper chciałby mieć Vadery 4.0, ultranowoczesne kalosze z gadżetami! W ruch idą spinacze, taśma klejąca, farbki – tak powstają kalosze Muchomściciela!

Odc. 4 – Słucham?
Tata jest zajęty pracą i nie słucha Kacpra, „A więc tak się zachowują dorośli ludzie, słyszą tylko to co chcą” – dochodzi do wniosku Kacper. Czy niesłuchanie może być receptą na wszystkie problemy?

Odc. 5 – Porządny bałagan
Kacper przekonuje się, że sprzątanie może być przygodą! Tylko trzeba uważać, żeby przy zabawie w sprzątanie nie zrobić bałaganu!

Odc. 6 – Król imprezy
Na urodziny Kacpra z workiem zabawek przychodzi niemiły dla rówieśników Eryk, który chce być królem urodzinowej imprezy. Z takiej rywalizacji nie może wyjść nic dobrego!

Odc. 13 – Geneza
Cały odcinek w animowanym świecie Muchomściciela. Arcywróg Magister Zła wysadza fabrykę komiksów i tym samym odbiera wyobraźnię mieszkańcom miasta. Profesor Elektron łączy siły z Muchomścicielem, by przywrócić ład i pokonać złoczyńcę.

Galeria

kacperiada plakat

BOK Białostocki Ośrodek Kultury