Kino Dzieci: Jak ocalić smoka

W ramach Kina Dzieci zapraszamy młodych widzów na weekendowe pokazy filmu

JAK OCALIĆ SMOKA

11 grudnia 2021, godz. 13:00
12 grudnia 2021, godz. 13:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 13 zł – w kasie kina i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

 

Jak ocalić smoka
Norwegia, Holandia, Czechy 2020, 82’
reż. Katarina Launing
dubbing, wiek: 6+

Gwiazdka, spokojne miasteczko i… smok? Mortimer próbuje zdobyć popularność w Internecie, a żyjąca w drodze Sara ukrywa się w obcym miejscu. Czy przypadkowe spotkanie niefortunnej pary pomoże zagubionemu smokowi powrócić do domu?

W sennym miasteczku trwają przygotowania do Świąt. Wszyscy pochłonięci są przystrajaniem choinek i pieczeniem ciast. Wyjątkiem jest tajemnicza Sara, która nie ma gdzie mieszkać, wkrada się do pustych domów, szukając jedzenia i ciepła. Kiedy nakrywa ją niezdarny Mortimer, a przez okno piwnicy wpada pokryty zielonymi łuskami smok, wszystko wywraca się do góry nogami. Przejęci losem zagubionego stworzenia Sara i Mortimer postanawiają pomóc mu w powrocie do baśniowego świata. Ukrywanie się z ziejącym ogniem smokiem wcale nie jest proste. Stwór coraz bardziej rozrabia i wyrywa się na wolność. Czy przyjaciołom uda się odnaleźć magiczną krainę i ocalić smoka?

Laureat Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci niesie silny przekaz o potrzebie wspólnoty. Bohaterowie razem odkryją, że przyjaźń, poświęcenie i odwaga zacierają dzielące różnice oraz łączą tylko pozornie odległe światy.

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury