Kino Dzieci: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu

Zapraszamy młodych widzów na kolejne filmowe przygody młodych detektywów, oparte na książce uwielbianego przez czytelników Martina Widmarka!

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu

22 maja 2021, godz. 14:00
23 maja 2021, godz. 13:00

Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 12 zł – w kasie kina i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa przy użyciu maseczki.

Wytyczne dla KINA FORUM
Oświadczenie uczestnika pokazu w kinie Forum

 

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu
Szwecja 2020, 82′
reż. Moa Gammel Ginsburg
obsada: Nils Kendle, Polly Stjärne, Rani Pyne, Alexej Manvelov, Tomas Norström, Anna Bjelkerud, David Wiberg, Tomas von Brömssen
wiek: 6+
dubbing

„Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu” to najnowszy film o brawurowych detektywach oparty na serii książek autorstwa uwielbianego przez czytelników na całym świecie Martina Widmarka. W Polsce ta szwedzka seria znana jest dzięki Wydawnictwu Zakamarki, które od 2008 roku wydało już 28 tomów o przygodach Lassego i Mai.

Przed Lassem i Mają kolejna zagadka, tym razem z fortuną w tle! Gdy z więzienia ucieka złodziej skazany za kradzież wielkiej sumy pieniędzy z pędzącego pociągu, dwójka dziecięcych detektywów włącza się w tropienie mężczyzny. Śledztwo nabiera rozpędu, dowody wydają się jednoznaczne, a Lasse i Maja depczą rabusiowi po piętach. Niespodziewanie pojawia się jednak ktoś, kto twierdzi, że poszukiwany jest niewinny. Jako dowód przedstawia list napisany przez rzekomego rabusia…

Lasse i Maja analizują fakty i zgromadzone dowody. Pojawia się coraz więcej pytań i wątpliwości o to, kto tak naprawdę odpowiada za kradzież fortuny. Grono podejrzanych powiększa się, a sytuację dodatkowo utrudnia policja, która… zamyka biuro młodych detektywów.

Tymczasem do miasteczka Valleby zbliża się kolejny transport dużej sumy pieniędzy. Czy rabuś znów się ujawni? Czy uda się przyłapać złoczyńcę na gorącym uczynku? Finał sprawy jak zwykle okaże się zaskakujący! Jedno jest pewne, jak zawsze pozazdrościmy Lassemu i Mai sprytu, odwagi i tego, że bez względu na wszystko potrafią trzymać się razem.

Najnowsze „Biuro” zachwyci miłośników kolejnictwa i żelaznych maszyn parowych z początku ubiegłego wieku. Klimat filmu dopełniają bowiem malownicze trasy kolejowe, urokliwe skandynawskie drewniane dworce oraz klasycznie umundurowani i nieco z przymrużeniem oka sportretowani, pracownicy kolei i służb policji.

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury