Kino dzieci: Basia 2

Cenicie dobre kino? Szukacie mądrych filmów dla swoich dzieci? Wolicie oglądać filmy bez przysłowiowego popcornu?

Basia 2 – zestaw filmów krótkich + artystyczne warsztaty dla dzieci

6 kwietnia 2019, godz. 11.30
7 kwietnia 2019, godz. 12.30

Kino Forum, ul. Legionowa 5
Bilet: 13 zł – do kupienia w kasie kina i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Po filmie zapraszamy na bezpłatne kreatywne zajęcia dla dzieci (opis poniżej)

Basia 2 – zestaw filmów krótkich
Polska 2018, 50′
wiek: 4+

Przygody Basi znowu na dużym ekranie!

Z kart książek Marianny Oklejak i Zofii Staneckiej, seria przygód o rezolutnej pięciolatce, która w zeszłym roku wywołała furorę wśród najmłodszej widowni, ponownie trafi na ekrany kin.

Basia to pięcioletnia bohaterka każdego przedszkolaka. Ma charakterek, pluszowego przyjaciela Miśka Zdziśka, uwielbia żelki i ubrania w paski. Codziennie wymyśla coś nowego – dziś chce zostać baletnicą, a jutro treserką dzikich zwierząt. W świecie Basi wszystko jest przygodą – nauka piruetów, wspólne gotowanie czy zakupy w supermarkecie. Z Basią nie można się nudzić!

„Basia 2” to adaptacja czterech książek z kultowej serii stworzonej przez Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak. Reżyserzy serialu, Marcin Wasilewski i Łukasz Kacprowicz, zachowali styl rysunków i poczucie humoru charakterystyczne dla książek o Basi. Pokazują w nim świat z perspektywy pełnej ciekawości pięciolatki – widzowie i czytelnicy kochają Basię za to, że jest zwykłą dziewczynką, z którą może utożsamić się każde dziecko, a z perypetiami Mamy i Taty – każdy rodzic.

W poprzedniej serii serialu o Basi widzowie mogli zobaczyć pięć odcinków: „Basia i biwak”, „Basia i nowy braciszek”, „Basia i dziadkowie”, „Basia i upał w zoo” oraz „Basia i przedszkole”. W drugiej odsłonie (cała seria będzie liczyła trzynaście odcinków) zobaczymy „Basię i taniec”, „Basię i pieniądze”, „Basię i gotowanie” oraz „Basię i telewizor”.

Stwórz własnego Miśka Zdziśka!
Podczas warsztatów dzieci będą mogły stworzyć własnego Miśka Zdziśka, którego znamy jako nieodłącznego towarzysza wszystkich przygód Basi.
Podstawowym budulcem staną się rolki po papierze toaletowym, stanowiące świetny materiał do eksperymentów plastycznych i twórczej zabawy. Młodzi widzowie dowiedzą się, jak w prosty sposób i przy wykorzystaniu minimum elementów stworzyć bajeczne postaci mogące urozmaicić niejedną zabawę.

Galeria

Basia2 Basia_2_plakat Kino Dzieci_Basia 2 (1) Kino Dzieci_Basia 2 (2) Kino Dzieci_Basia 2 (3) Kino Dzieci_Basia 2 (4) Kino Dzieci_Basia 2 (5) Kino Dzieci_Basia 2 (6) Kino Dzieci_Basia 2 (7) Kino Dzieci_Basia 2 (8) Kino Dzieci_Basia 2 (9) Kino Dzieci_Basia 2 (10) Kino Dzieci_Basia 2 (11) Kino Dzieci_Basia 2 (12) Kino Dzieci_Basia 2 (13) Kino Dzieci_Basia 2 (14) Kino Dzieci_Basia 2 (15) Kino Dzieci_Basia 2 (16)

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury