King Midas Sound / Dub Phizix & Strategy / Majki

Eklektyczne połączenie dubu, dubstepu, neo soulu i trip-hopu oraz drum and bass, w którym słychać inspiracje z całego świata – czyli piatkowy koncert w ramach ŻUBROFFKI!

KING MIDAS SOUND (UK)
DUB PHIZIX & STRATEGY (SenkaSonic / Exit Records) (UK)
MAJKI (PL)

9.12.2016, godz. 22:30
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 15 zł przedsprzedaż, 20 zł w dniu koncertu

King Midas Sound
Brytyjska grupa muzyczna założona w Londynie przez Kevina Martina, Rogera Robinsona i Kiki Hitomi, osoby reprezentujące różne klimaty i środowiska muzyczne. Wykonuje eklektyczne połączenie takich gatunków muzycznych jak dub, dubstep, neo soul czy trip-hop. Swój materiał wydaje pod szyldem wytwórni Hyperdub.
Kevin Martin – pochodzący z Londynu muzyk, producent muzyczny i dziennikarz, aktywny na scenie eksperymentalnej i elektronicznej od początku lat 90. Jego najważniejsze projekty to: God, Techno Animal, The Bug, Ice, Curse of the Golden Vampire. Współpracował z wieloma zespołami, muzykami, producentami i wokalistami, jak chociażby Justin Broadrick, Alec Empire, John Zorn, Blixa Bargeld, El-P, Dälek, DJ Vadim, Anti-Pop Consortium czy Flow Dan.
Roger Robinson – pochodzący z Trynidadu muzyk, wokalista, pisarz i poeta, doceniany za swój dorobek pisarski i performerski. Magazyn Decibel uznał go za jednego z 50 najważniejszych czarnoskórych pisarzy, mających wpływ na brytyjską literaturę ostatniego półwiecza.
Kiki Hitomi – urodzona w Osace, mieszkająca w Londynie wokalistka i producentka muzyczna. Zaangażowana w takie projekty jak Dokkebi Q oraz Black Chow (gdzie również współpracuje z Kevinem Martinem).

http://soundcloud.com/kingmidassound
http://www.facebook.com/kingmidassound

Dub Phizix
Twórca nowego stylu w muzyce drum and bass, w którym słychać inspiracje ze wszystkich zakątków świata. Mieszkający w Manchesterze producent rozpoczął swoją obsesyjną przygodę z muzyką ponad 20 lat temu. Dekadę później był już uznanym producentem, tworzącym muzykę w różnych stylach dla MTV, BBC i Nokii, nagrywającym dla własnej wytwórni SenkaSonic i innych rozpoznawalnym wydawnictw, jak Exit, Soul: R, Metalheadz i Critical. Jego portfolio remiksów jest również imponujące (m.in. Hospital Records, Panjabi MC, Sizzla, i wiele innych). Dub Phizix objechał glob i zaprezentował swoje niepowtarzalne brzmienie na wszystkich sześciu kontynentach. Miał trasy po Stanach Zjednoczonych, Indiach, Chinach, Brazylii, RPA, Australii. Jest jednym z najbardziej rozchwytywanych didżejów w Wielkiej Brytanii i zagrał prawie we wszystkich większych miastach Europy oraz najważniejszych festiwalach, w tym Exit, Global Gathering, Outlook, Boomtown i wielu innych. W 2014 założył własną wytwórnię Senkasonic, by mieć pełną kontrolę twórczą na swoimi produkcjami i mieć wpływ na każdy aspekt przy ich wydaniu.

https://www.facebook.com/dubphizix
https://soundcloud.com/dubphizix

Strategy
Wychowany na Costa Del Salford i szlifujący swój warsztat w najbardziej znanych klubach nocnych w Manchesterze, STraTS dołożył swoją cegiełkę do rozwoju brytyjskiej muzyki. Jego Broke’N ‘£nglish oraz koledzy z północy DRS i Konny Kon dzielili scenę i studio z takimi tuzami jak Wu-Tang Clan, Mobb Deep, Roots Manuva, Snoop Dogg. W Wielkiej Brytanii współpracował z potęgami sceny basowej (Dub Phizix, Mala, Zed Bias i Calibre, by wymienić tylko kilku). Znany ze swojej elastyczności był wszędzie, w finale bitwy raperów na koncercie Jay Z w Londynie oraz na wspólnym występie z Digital Mystikz na Northern Bass Festival w Nowej Zelandii. W wymyślaniu rymów na poczekaniu może rywalizować z każdym freestylerem na świecie. Bardzo szybko nawiązał współpracę z takimi instytucjami clubbingu  jak Fabric, Soul:ution, Outlook Festival i Warehouse Project oraz zapełnił napięty program swojej trasy koncertowej. STraTS optymistycznie spogląda w przyszłość, ma mnóstwo pomysłów do zrealizowania, a od niedawna etat w BBC Radio 1 u boku Dub Phizix.

https://www.facebook.com/StrategyYeah

Majki
DJ i promotor związany z białostockim klubem Metro i festiwalem Up To Date, od ponad 10 lat po drugiej stronie gramofonów. Początkowo grał tylko breakbeat, by z czasem otrzeć się o praktycznie każdy gatunek elektroniki i większość zacnych polskich klubów. Gatunki muzyczne nigdy nie były kryterium selekcji muzyki – Majki kupuje to, co go urzeka, z myślą, że nadejdzie odpowiedni moment by to sprzedać publice. Wobble, pianina, ameny, Roland303, transowe melodie, raggowy wokal, glitch – you name it. Ostatnio wędruje bardziej w stronę garage, dziwnego dubstepu i trapu, jednak jego “żoną” na zawsze pozostanie drum’n’bass.

Galeria

dub-phizix-strategy_phone dub-phizix-strategy-by-gary-brown-www king_midas majki

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury