Dzieciaki na horyzoncie: Karlsson z dachu

Zapraszamy na pokaz filmowy oraz specjalne zajęcia dla najmłodszych po seansie!

Karlsson z dachu

  • Reżyseria: Vibeke Idsøe
  • Kraj: Norwegia
  • Czas: 77 min
  • Premiera: 6 maja 2016
Dla dzieci w wieku: od lat siedmiu7+ I lektor
W pewnym mieście, wysoko na dachu, tuż za kominem mieszka ktoś niezwykły. Pewnego dnia odwiedza mieszkającego po sąsiedzku chłopca. To początek wielkiej przyjaźni.

Na dachu jednego ze sztokholmskich domów mieszka Karlsson. Ma niezwykłą umiejętność – dzięki śmigłu umieszczonemu na plecach potrafi latać. Pewnego dnia odwiedza mieszkającego w tym samym budynku siedmioletniego chłopca. Svante, zwany przez wszystkich Braciszkiem, ma dużo starsze rodzeństwo i nie ma się z kim bawić. Od tej pory Karlsson staje się jego najlepszym przyjacielem. Spędza z nim czas, gdy ten czuje się samotny. Karlsson jest wyjątkowy nie tylko dzięki swojemu śmigłu.  Jak sam twierdzi, jest też najlepszym specjalistą od wszystkiego, a więc również od przygód i psot, w których towarzyszyć mu będzie Braciszek.

Karlsson-z-dachu-800

Karlsson z dachu to kolejna adaptacja popularnej książki Astrid Lindgren, która wraca na ekrany polskich kin. W ramach Dzieciaków na horyzoncie i Festiwalu Filmowego Kino Dzieci widzowie oglądali już między innymi Dzieci z Bullerbyn, Ronję, córkę zbójnika czy Nilsa Paluszka.

Film jest pokazywany w ramach cyklu:

Dzieciaki na horyzoncie to kampania w ramach której promujemy, wyświetlamy w kinie i wspieramy produkcję filmów dla najmłodszych. Kampanię Dzieciaki na horyzoncie kierujemy do dzieci, rodziców, opiekunów, nauczycieli. Zależy nam na tym, aby w poprzez nasze działania dawać widzom możliwość spotkania z wyjątkowym kinem. Program jest oparty na filmach tworzonych z myślą o najmłodszych, które zdobyły uznanie widzów w krajach, w których powstały i zostały wyróżnione nagrodami na zagranicznych festiwalach. Zależy nam na tym, aby w Polsce coraz częściej gościło na ekranach ciekawe i mądre kino dla dzieci. Jego wartością są wyjątkowe historie, niezwykła estetyka i potencjał, który można wykorzystać w pracy i zabawie z najmłodszymi. Kampania Dzieciaki na horyzoncie to możliwość spotkania z kinem tworzonym z myślą o wrażliwych i mądrych widzach, jakimi są najmłodsi.


BOK Białostocki Ośrodek Kultury