Kapela z Targówka

Zapraszamy na koncert w ramach Lata w Mieście:

Kapela z Targówka / Warszawa

22 lipca, godz. 18:00
Park Planty, przy fontannie (w razie niepogody koncert zostanie przeniesiony do klubu Fama, ul. Legionowa 5)
wstęp wolny

Laureaci Prestiżowego Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki RETRO Fundacji Mieczysława Fogga!

Warszawska Kapela z Targówka jest jedną z najlepszych kapel reprezentujących folklor miejski w Polsce. Zespół powstał w 1995 roku z inicjatywy Jerzego Pasztaleńca i jego synów, Pawła i Dariusza.

Kapela wykonuje folklor warszawski, ma w repertuarze szlagiery Stanisława Grzesiuka, największego barda powojennej Warszawy, jak choćby “U cioci na imieninach”, “Bal na Gnojnej” czy “Zimny drań”. Wszystkie utwory mają nowe aranżacje folkloru miejskiego Warszawy. Zespół chętnie gra także piosenki retro, w tym repertuar sceny kabaretowej i teatralnej lat 20. i 30. XX wieku, takich autorów jak Jerzy Petersburski, Andrzej Włast czy Artur Gold. Koncerty wzbogaca także własnymi kompozycjami, utrzymanymi w klimacie folkloru miejskiego.

Skład zespołu:
Paweł Pasztaleniec – banjo, klarnet, wokal
Dariusz Pasztaleniec – akordeon, wokal
Agnieszka Wojakowska – skrzypce, wokal
Paweł Harasim – kontrabas, wokal

Polecamy relację z koncertu:

pełny program Lata w Mieście

Galeria

Warszawska Kapela z Targówka (1) Warszawska Kapela z Targówka (2) Warszawska Kapela z Targówka (3) Warszawska Kapela z Targówka (4) Warszawska Kapela z Targówka (5) Warszawska Kapela z Targówka (6) Warszawska Kapela z Targówka (7) Warszawska Kapela z Targówka (8) Warszawska Kapela z Targówka (9) Warszawska Kapela z Targówka (10) Warszawska Kapela z Targówka (11) Warszawska Kapela z Targówka (12) Warszawska Kapela z Targówka (13) Warszawska Kapela z Targówka (14) Warszawska Kapela z Targówka (15) Warszawska Kapela z Targówka (16) Warszawska Kapela z Targówka (17) Warszawska Kapela z Targówka (18) Warszawska Kapela z Targówka (19) Warszawska Kapela z Targówka (20) Warszawska Kapela z Targówka (21)

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury