Jestem William

W ramach Akcji Lato 2019 zapraszamy na pokaz filmu

JESTEM WILLIAM

17 lipca 2019, godz. 10.00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 7 zł – w kasie kina, kasie BOK/CLZ i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Jestem William
Dania 2017, 86’
wiek: 9+

William uważa się za pechowca, a życie cały czas stawia przed nim wyzwania. Chłopiec musi się przekonać, że ma w sobie siłę i spryt, a los podsyła wskazówki, jak wyjść z opresji.

William to zwyczajny, ułożony chłopiec, który uważa, że ma w życiu pecha. Mama przebywa w szpitalu i nie może się nim opiekować, więc William trafia do innego miasteczka, pod skrzydła wuja. Tam zaczepia go trójka łobuzów, a wujek wpada w poważne tarapaty: ma olbrzymi dług u groźnego gangstera i musi go natychmiast spłacić.

Sytuacja bez wyjścia? Nie! Los daje chłopcu wskazówki, trzeba je tylko zauważyć, a szczęście złapać za nogi. Niezwykła przygoda w małym miasteczku, z odrobiną gangsterskiego dreszczyku i małym-wielkim bohaterem, który odkrywa swoją siłę.

“Jestem William” to komedia familijna z wątkiem gangsterskim. Film z humorem i lekkością pokazuje, że fortuna kołem się toczy, a o prawdziwe szczęście w życiu trzeba zawalczyć. Filmowy William, mimo trudności życiowych pozostaje sobą i z determinacją “robi swoje”, za co los wynagradza go obficie.

Film nagrodzony mi.n. Nagrodą Europejskiego Stowarzyszenia Filmu dla Dzieci (ECFA); na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! 2018 Marcinkiem, czyli Nagrodą Jury Dziecięcego za Najlepszy pełnometrażowy film dla dzieci; Młodym Koziołkiem – Nagrodą Jury Międzynarodowego Festiwalu Ale Kino! 2018 za najlepszy Film pełnometrażowy dla dzieci oraz na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym BUFF 2018 – Nagrodą Europejskiego Stowarzyszenia Filmu dla Dzieci (ECFA).

pełny program Akcji Lato 2019

Galeria

jestem__william

Video

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  5 lat temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  6 lat temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  6 lat temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  6 lat temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  6 lat temu