Justyna Fiedziukiewicz i Tomasz Boczoń / Jest średnio: Dlaczego nie warto podróżować?

Zapraszamy na prezentację w ramach 8. Festiwalu Kultur i Podróży „Ciekawi Świata”:

Justyna Fiedziukiewicz i Tomasz Boczoń / Jest średnio: Dlaczego nie warto podróżować?

28 października 2018, 15:30
sala Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 10 zł, do kupienia w kasie Forum, kasie BOK/CLZ i na bilety.bok.bialystok.pl

Osiem powodów, dla których lepiej siedzieć w domu! O wyższości ciepłych kapci nad butami trekkingowymi, prymacie ignorancji nad wiedzą i czempionacie amatorszczyzny. Wystąpią m.in.: induskie houseboaty, bimber z palmy kokosowej, granica z Haiti, Polacy na azjatyckich wyspach i ludzie, którzy denerwują wszystkich ładnymi zdjęciami.

Kiedy jedni zdobywają szczyty, oni zdobywają… pagórki.
Kiedy jedni dają z siebie wszystko, oni dają 50%.
Gdy inni silą się na przekraczanie ekstremów, oni mierzą w złoty środek (krzywej Gaussa).
Gdy jednym w głowie maniana, im w głowie mediana.
No dobrze, dosyć tych matematycznych żartów. To po prostu Jusia i Tomek, czyli „Jest Średnio”!

„Jest średnio” to szczypta zdrowej ironii w morzu cukierków i czekoladek. Inicjatywa powstała jako przeciwwaga dla większości idealnie wykreowanych podróżniczych produktów, pełnych hamaków na plaży, cytatów motywacyjnych i romantycznego mitu o podróżowaniu. Bo, jak ze wszystkim, można to robić dobrze albo źle. Oni wybrali średniość.  „Jest średnio” promuje myślenie w podróży, zaś jego twórcy z filozofii najbardziej lubią rum z colą, a dopiero potem sceptycyzm, stoicyzm, minimalizm i myśl buddyjską.

Justyna Fiedziukiewicz i Tomasz Boczoń – pochodzą z Białegostoku, razem podróżują od sześciu lat i przejechali już prawie 105.000 km!

Justyna to wulkan pozytywnej energii, osobistego uroku oraz pasji tworzenia nowych rzeczy i pięknych fotografii. Nie usiedzi dłużej w jednym miejscu, a zmianę traktuje jako motor napędowy do życia. Spróbuje każdej kuchni świata, a potem odtworzy najlepsze potrawy w domu. Zawodowo, jako analityk, związana z branżą IT.

Tomasz to pół naukowiec, pół artysta i pół zajawka, łącznie – półtora człowieka. Interesuje się zbyt dużą ilością rzeczy. Jego misją jest popularyzowanie nauki i promowanie racjonalnego podejścia do życia. Absolwent psychologii biznesu i stosowanej analizy zachowania, obecnie trener i szkoleniowiec w hotelu Hilton.

www.facebook.com/pg/jestsrednio

ogólne informacje o festiwalu

Galeria

Jest średnio (1) Jest średnio (2) Jest średnio (3) Jest średnio (4) Jest średnio (5) Jest średnio (6) Jest średnio (7) Jest średnio (8) Jest średnio (9) Jest średnio (10) Jest średnio (11) Jest średnio (12) Jest średnio (13) Jest średnio (14) Jest średnio (15) Jest średnio (16) Jest średnio (17) Jest średnio (19) Jest średnio (18) Jest średnio (20) Jest średnio (21) Jest średnio (22)
Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  5 lat temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  5 lat temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  5 lat temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  5 lat temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  5 lat temu