Jazz na BOK-u: Tubis Trio

Zapraszamy na kolejny koncert z serii Jazz na BOK-u

Tubis Trio

17 maja 2019, godz. 20:00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety – 25 zł (przedsprzedaż) / 35 zł (w dniu koncertu), dostępne w kasie kina Forum (ul. Legionowa 5), kasie BOK/CLZ (ul. Warszawska 19) i na bilety.bok.bialystok.pl

Uwaga! Z powodów technicznych koncert został przesunięty na godz. 20.00. Za zmianę przepraszamy.

Docenione przez krytyków trio jazzowe tworzą od 2008 roku Maciej Tubis (fortepian), Paweł Puszczało (kontrabas) oraz Przemek Pacan (perkusja). Zespół wykonuje autorskie kompozycje, których styl nakreśla improwizacja zaczerpnięta z jazzu, ale otwarta na szersze horyzonty. Jak mówi pianista Maciej Tubis: Słowo jazz zbyt ogranicza i szufladkuje. W ten sposób powstają utwory z melodyjnymi tematami, ale nieprzewidywalnymi formami.

Klasycyzujące polifonie przechodzą w rockowe ostinata. Trio inspiracje czerpie z szeroko pojętej muzyki, czasami sięgając nawet po tematy muzyki pop, ale przerobione z największym kunsztem artystycznym. W ten sposób nawiązując do zespołów takich jak The Bad Plus czy E.S.T. Tubis Trio zaskakuje publiczność świeżością z jaką podchodzi do każdego koncertu. Zawsze dając 100% ekspresji, która jest najważniejsza w tym zespole i którą publiczność zawsze w pełni od muzyków odbiera.

Cytując jednego ze słuchaczy: Podobało mi się! Ale to chyba nie był jazz? Bo ja jazzu to nie lubię!

Trio wydało płytę „Live In Luxembourg”, która w 2009 roku została wybrana jedną z najlepszych płyt jazzowych na świecie według brytyjskiego magazynu “Jazzwise”.

Skład zespołu:
Maciej Tubis – piano
Paweł Puszczało – kontrabas
Przemek Pacan – perkusja

Marek Sierocki: To znakomity krążek! Świetne kompozycje. Raz jeszcze okazuje się, że w muzyce, również jazzowej, ważne są melodie. Płyta jest fantastycznie nagrana. Światowe brzmienie.

Marek Dusza: Najbardziej obiecujący, młody polski zespół Tubis Trio zbiera same entuzjastyczne recenzje. Muzycy stworzyli jeden organizm, a każdy z nich jest równoprawnym kreatorem brzmienia, które zaskakuje odniesieniami do najróżniejszych muzycznych stylów i wciąga w muzyczny spektakl.

patronat medialny: JazzPress, bialystokonline.pl

Galeria

TUBIS TRIO fot Marcin Grabia TUBIS TRIO fot Izabela Rogowska

Video

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  4 lata temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  5 lat temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  5 lat temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  5 lat temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  5 lat temu