Jazz na BOK-u: Jeremy Pelt Quintet

Zapraszamy na koncert z cyklu Jazz na BOK-u:

Jeremy Pelt Quintet

10 kwietnia 2019, godz. 19:00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 35 zł (przedsprzedaż) / 45 zł (w dniu koncertu), dostępne w kasie kina Forum (ul. Legionowa 5), kasie BOK/CLZ (ul. Warszawska 19) i na bilety.bok.bialystok.pl

Urodzony w Stanach Zjednoczonych Jeremy Pelt to jeden z najbardziej wyróżniających się młodych trębaczy w świecie jazzu. Wielokrotny zwycięzca plebiscytu prestiżowego magazynu “Down Beat”, rozpoczął rozwijającą się w zawrotnym tempie karierę w 1998 roku, kiedy po ukończeniu Berklee College of Music zamieszkał w Nowym Jorku i dołączył do Mingus Big Band.

Pelt zbudował na tej relacji wiele innych. Bardzo szybko zdobył ogromne uznanie tamtejszego środowiska jazzowego rozpoczynając współpracę z największymi mistrzami tego gatunku (wśród nich występy i nagrania m.in. z Cliffem Barbaro, Keterem Bettsem, Bobbim “Blue” Blandem, Ravim Coltranem i Frankiem Fosterem). Pelt często występuje u boku takich cenionych zespołów jak The Village Vanguard Orchestra i Duke Ellington Big Band, jest także członkiem Lewis Nash Septet oraz The Cannonball Adderley Legacy z występującym gościnnie Louisem Hayesem. Jako lider, Pelt nagrał dziesięć płyt, koncertował na całym świecie z własnymi różnymi zespołami pojawiając się na wielu festiwalach i estradach jazzowych.

Nagrania i występy Pelta przyniosły mu uznanie krytyków, zarówno w kraju, jak i za granicą. Nat Hentoff, legendarny publicysta jazzowy i producent, wyróżniał Jeremiego Pelta w “The Wall Street Journal”. Przez pięć lat z rzędu “Downbeat Magazine” i Jazz Journalist Association tytułowali Pelta wschodzącą gwiazdą trąbki.

Pelt obecnie koncertuje obecnie w Stanach Zjednoczonych i Europie promując swoje najnowsze wydawnictwo “Jeremy Pelt: The Artist” (Highnote, 2019).

Obok amerykańskiego trębacza i lidera wystąpią nowojorscy muzycy: pianista Victor Gould, kontrabasista Richie Goods, perkusista Allan Mednard oraz pochodząca z Taiwanu wibrafonistka Chien Chien Lu.

www.jeremypelt.net

patronat medialny: JazzPress, bialystokonline.pl, Jazz Forum, JazzSoul

 

Galeria

JP Sally Pritchard

Video

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  3 lata temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  4 lata temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  4 lata temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  4 lata temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  4 lata temu