Jazz na BOK-u dla dzieci: Dixie Company – Mała Akademia Jazzu

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy rodziców i dzieci na wyjątkowy koncert edukacyjny.

Dixie Company – Mała Akademia Jazzu

2 czerwca 2019, godz. 17.00
kawiarnia Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 10 zł (przedsprzedaż) / 15 zł (w dniu koncertu) od osoby – do kupienia w kasie kina Forum, kasie Centrum im. Ludwika Zamenhofa i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Od kilku lat poznańska formacja jazzu tradycyjnego Dixie Company realizuje program muzyczny skierowany do najmłodszych słuchaczy o nazwie Mała Akademia Jazzu. Jego celem jest edukacja dzieci i młodzieży oraz przygotowanie do obcowania z tzw. kulturą wyższą, do jakiej niewątpliwie należy muzyka jazzowa.

Zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 12 lat wraz z opiekunami do wspólnego odkrywania świata jazzu.

Prowadzący Akademię moderator w krótkiej, interesującej, syntetycznej i nieskrępowanej formie przekazuje młodym słuchaczom wiedzę na temat genezy i historii jazzu tradycyjnego. Przybliża najbardziej znanych artystów i kompozytorów związanych z tym gatunkiem.  Muzycy demonstrują najbardziej rozpoznawalne standardy, charakterystyczne i tak nietypowe instrumenty, jak bandżo czy tarka, zgłębiają tajniki improwizacji oraz śpiewu tzw. skatem.

Mała Akademia Jazzu zawiera też minikonkurs wiedzy o muzyce improwizowanej w oparciu o wcześniej przedstawione standardy jazzowe z atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez współpracujące z Dixie Company firmy Storck i Hama.

Każda kolejna edycja Małej Akademii Jazzu jest okazją nie tylko do znakomitej zabawy, ale także do przybliżenia arkanów „starego dobrego jazzu” w lekkiej formie i z przymrużeniem oka. Trzeba przyznać, że w dobie wszechwładnego internetu i uzależnienia od mediów elektronicznych znajduje się wielu młodych odbiorców spragnionych żywego kontaktu z muzyką jazzową.

patronat medialny: JazzPress, bialystokonline.pl

Galeria

Dixie Company toffifee
Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  4 lata temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  5 lat temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  5 lat temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  5 lat temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  5 lat temu