Janusz Kalinowski: Kenia i Nepal z mało znanej strony – ODWOŁANE

Wydarzenie odwołane!
WIĘCEJ INFORMACJI

W ramach 10. Festiwalu Kultur i Podróży “Ciekawi Świata” zapraszamy na spotkanie i pokaz filmu

JANUSZ KALINOWSKI: KENIA I NEPAL Z MAŁO ZNANEJ STRONY

23 października 2020, godz. 18:00
Sala Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 15 zł – w kasach kina Forum i Centrum im. L. Zamenhofa oraz na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Będzie to podróż slajdowo-filmowa Janusza Kalinowskiego z wypraw do Kenii i Nepalu w latach 2018-2020 oraz pokaz filmu „Ulice Katmandu” Michała Walczewskiego, z udziałem mieszkańca Białegostoku Tadeusza Dziekońskiego, uczestnika wyprawy stulecia.

Kenia – dla jednych to plaże i Safari, dla innych miejsce lokalizacji obozów sportowych, bo kraj ten słynie z plejady wielce utytułowanych biegaczy.

Nepal – jedni fascynują się Katmandu, bądź je szybko omijają, inni zachwycają się himalajskimi widokami. To wszystko na jednej stronie “medalu”. Druga jest prawie nieznana i to ona zostanie uwypuklona.
Stolica Nepalu, nawet przed tragicznym trzęsieniem ziemi w kwietniu 2015 roku, na pierwszy rzut oka wygląda tak, jakby właśnie nawiedził ją jakiś kataklizm. Na wpół zrujnowane domy, chaos i zgiełk sprawiają, że jedni ją omijają, a inni w całym tym szaleństwie dostrzegają coś ulotnie romantycznego, co sprawia, że nie potrafią się od tego uwolnić i potem za tym tęsknią.
Katmandu to nie tylko urokliwa dzielnica Thamel, ale także wiele innych interesujących miejsc, zarówno w samym mieście, jak i w okolicy. Stolicę Nepalu można kochać lub nienawidzić.

Janusz Kalinowski
Legendarna postać w historii polskich biegów. Współtwórca pierwszego w kraju maratonu – Maratonu Pokoju (wspólnie z Tomaszem Hopferem, Józefem Węgrzynem i Zbigniewem Zarembą), wieloletni jego dyrektor, organizator wielu imprez biegowych i triathlonowych. Z zawodu nauczyciel wychowania fizycznego, dziennikarz sportowy Polskiej Agencji Prasowej i podróżnik. W sumie odwiedził 81 krajów na wszystkich kontynentach.
Jednym z największych jego przedsięwzięć była, zorganizowana w 2018 roku, wyprawa do Indii i Nepalu – dla ponad 400 osób w wieku od 8 do 80 lat, zamieszkałych w 100 miejscowościach. Z tego wydarzenia powstał pełnometrażowy film “Everest dla każdego”, którego jest współtwórcą.

Ważne:
https://bok.bialystok.pl/pliki/Wytyczne_dla_KINA-FORUM-.pdf
https://bok.bialystok.pl/pliki/covid-o%C5%9Bwiadczenie-do-kina.pdf

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  5 lat temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  6 lat temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  6 lat temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  6 lat temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  6 lat temu