Jak pies z kotem + spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem

Podlaska Akademia Kultury przy Białostockim Ośrodku Kultury oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej zapraszają na film

JAK PIES Z KOTEM oraz spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem

20 stycznia 2019, godz. 15.00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 8 zł – do kupienia w kasie kina Forum i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Jak pies z kotem
Polska 2018, 102′
reż. Janusz Kondratiuk
obsada: Robert Więckiewicz, Olgierd Łukaszewicz, Bożena Stachura, Aleksandra Konieczna

Wielki powrót Janusza Kondratiuka! Twórca słynnych “Dziewczyn do wzięcia” raz jeszcze łączy elementy fikcji i dokumentu, by przedstawić groteskową wizję rzeczywistości. Przy okazji nadaje swojemu filmowi ton głęboko osobisty.
“Jak pies z kotem” to opowieść o skomplikowanej relacji reżysera z bratem Andrzejem, twórcą kultowej “Hydrozagadki”. Daleka od ideału braterska więź ulega zacieśnieniu, gdy Andrzej zapada na ciężką chorobę. Obaj mężczyźni na przemian okazują sobie czułość i toną we wzajemnych pretensjach. Ważną rolę w życiu bohaterów odgrywają ich partnerki – coraz bardziej zdezorientowana całą sytuacją żona Janusza – Beata i muza Andrzeja, pogrążona w rozpaczy Iga. Nieporozumienia pomiędzy bohaterami stanowią źródło napięć, ale i pierwszorzędnego humoru. W efekcie powstał bodaj najbardziej uczciwy polski film o przemijaniu od czasu pamiętnych “33 scen z życia” Małgorzaty Szumowskiej.

Olgierd Łukaszewicz – wybitny polski aktor teatralny i filmowy. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Karierę rozpoczynał w Krakowie, w Teatrze Rozmaitości, gdzie występował w latach 1968-70. Od roku 1970 aktor scen warszawskich: Teatru Dramatycznego (1970-73), Współczesnego (1973-74, 2001-03), Powszechnego (1974-86), Studio (1986-97), Narodowego (1997-2001), Polskiego (2003-2013). W latach 2002-2005 oraz 2011-2018 prezes ZASP-u.
Na koncie ma ponad 100 ról filmowych i telewizyjnych, w takich filmach jak m.in. “Sól ziemi czarnej”, “Brzezina”, “Perła w koronie”, “Wesele”, “Noce i dnie”, “Gorączka”, “Dolina Issy”, “Przesłuchanie”, “Seksmisja”, “Widziadło”, “Wierna rzeka”, “Magnat”, “Krótki film o zabijaniu”, “Jańcio Wodnik”, “Pokuszenie”, “Sława i chwała”, “Amok”, “Wiedźmin”, “Kariera Nikosia Dyzmy”, “Ubu Król”, “Katyń”, “Generał Nil”, “Mistyfikacja”, “Daas”, “Uwikłanie”, “W imię…”, “Kamienie na szaniec” i “Jak pies z kotem”.

Galeria

Jak pies z kotem www Jak pies z kotem Jak pies_z kotem (1) Jak pies_z kotem (2) Jak pies z kotem_plakat PAK_Jak pies z kotem (1) PAK_Jak pies z kotem (2) PAK_Jak pies z kotem (3) PAK_Jak pies z kotem (4) PAK_Jak pies z kotem (5) PAK_Jak pies z kotem (6) PAK_Jak pies z kotem (7) PAK_Jak pies z kotem (8) PAK_Jak pies z kotem (9) PAK_Jak pies z kotem (10)

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury