Iwona Zinkiewicz: Zagubiona perła i dwa światy

Zapraszamy na promocję książki i spotkanie z autorką:

Iwona Zinkiewicz: Zagubiona perła i dwa światy

5 grudnia 2019, godz. 18:00
Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19
wstęp wolny
prowadzenie: Miłka Malzahn

„Zagubiona perła i dwa światy” to historia białostockiej kamienicy przy ulicy Parkowej 6 oraz jej lokatorów. To także historia mieszkańców pewnej wsi pod Bielskiem Podlaskim.

“Kamienica przy ul. Parkowej 6 jest niczym perła zagubiona we współczesnym świecie. Jest taką odrębnością w swoim otoczeniu, pewnego rodzaju rozdzieleniem dwóch światów – dawnego i współczesnego. Wyróżnia się urodą. Opisana historia jej dawnych mieszkańców powstała z tęsknoty za światem, którego nigdy nie znałam, ale podświadomie za nim tęskniłam. Ten nieznany świat marzeń spotyka się z bliskim mi światem. Światem moich przodków i przy okazji moim. Oba światy łączy, a jednocześnie dzieli ta zagubiona perła, którą próbuję odnaleźć” – Iwona Zinkiewicz.

Iwona Zinkiewicz (ur. 1974 w Bielsku Podlaskim) – z zawodu leśnik, pracuje w Arboretum w Kopnej Górze. Przewodniczka terenowa po województwie podlaskim i miłośniczka lokalnej historii. „Zagubiona perła i dwa światy” to jej pierwsza książka. Na koncie ma także kilka artykułów, II miejsce w konkursie dotyczącym bieżeństwa „Jestem bo wrócili” (2015), III miejsce w ogólnopolskim konkursie krasomówczym przewodników w Pszczynie (2017), udział w spektaklu „Bieżenki” (2018). Wykonywane przez nią amatorsko zdjęcia doczekały się pokazów na wystawach „OrthPhoto”. Jej główne zainteresowania to świat roślin, podróże oraz historia regionu.

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  5 lat temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  5 lat temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  5 lat temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  5 lat temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  5 lat temu