Harcerski Biwak Miejski

Zapraszamy na wspólną zabawę na świeżym powietrzu z okazji 100. rocznicy powstania Związku Harcerstwa Polskiego!

9.06.2018 (sobota), w godz. 10.00-17.00
Park Konstytucji 3 Maja (Park Zwierzyniecki), obok Akcent ZOO
wstęp wolny

W tym roku Związek Harcerstwa Polskiego kończy 100 lat! Z tej okazji wspólnie z Białostocką Chorągwią ZHP oraz Muzeum Wojska chcemy zaprosić Was na Harcerski Biwak Miejski. Podczas festynu będziecie mogli na własnej oczy przekonać się, jak wygląda organizacja biwaku, jak ciekawie i twórczo można spędzić na nim czas.

W programie m.in.:

Ściana wspinaczkowa
Sprawdźcie swoje zdolności, zmierzcie się ze swoimi lękami i wejdźcie na kilkumetrową ścianę wspinaczkową. Oczywiście bez obaw – będziemy Was asekurować!

Wypalanie wzorów w drewnie
Lubicie malowanie, kaligrafię ale chcielibyście spróbować czegoś innego niż farby i kredki? Zapraszamy! W bezpieczny i ciekawy sposób będziecie mogli wypalić np. jakiś napis i pochwalić się innym swoją pracą!

Geocaching – gra terenowa
W parku zostanie ukryty skarb oraz wskazówki, które Was do niego zaprowadzą. W odnalezieniu go i poznaniu tajników geocachingu pomogą instruktorzy ZHP!

Pokazy ratownictwa medycznego
Nie samą zabawą człowiek żyje. Podczas biwaku będziecie mogli zapoznać się z jedną z najważniejszych rzeczy w harcerstwie – niesieniem pomocy. Instruktorzy ZHP zaprezentują techniki ratownictwa oraz pokażą podstawowe techniki pierwszej pomocy!

Zbiórka fotografii harcerskiej
Twój dziadek, babcia, mama lub tata byli harcerzami? A może Ty nim jesteś i masz w domy archiwalne fotografie związane z tą działalnością? Przynieś je na Biwak i stwórz z nami wielki zbiór fotografii harcerskiej! Fotografie zeskanujemy na miejscu i od razu zwrócimy.

Posłuchaj wspomnień harcerskich
Chcecie się wyciszyć i posłuchać wspomnień o białostockim harcerstwie? Nic prostszego – zapraszamy na Biwak, gdzie zaprezentujemy wspomnienia najstarszych członków ZHP zebrane w ramach Mediateki CLZ – archiwum historii mówionej miasta i regionu.

To na pewno nie wszystko, co będzie się działo podczas Harcerskiego Biwaku Miejskiego, ale kto chce się dowiedzieć więcej, a przede wszystkim nabyć nowe przydatne umiejętności, nie ma wyjścia – musi nas odwiedzić w sobotę 9 czerwca w Parku Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy!

Współorganizatorzy:

 

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  4 lata temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  5 lat temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  5 lat temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  5 lat temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  5 lat temu