Grażyna Agnieszka Rogala: Notatki z miasta Białystok

Zapraszamy na wystawę fotografii:

Grażyna Agnieszka Rogala: Notatki z miasta Białystok

wernisaż: 24 czerwca 2022, godz. 18:00
foyer Forum, ul. Legionowa 5
wystawa czynna do 22 sierpnia 2022 w godz. 14:00-20:00
wstęp wolny

Grażyna Agnieszka Rogala o sobie: “Białystok to moje rodzinne miasto. Przemierzam je niemal codziennie samochodem, autobusem i na własnych nogach. Widzę, jak się zmienia i staje nowoczesną europejską metropolią. I widzę, jak traci swoją historię. Zdjęcia, które robię spacerując ulicami Białegostoku, to mój notatnik. Zapisuję w nim okruchy przeszłości i historię miejsca, dokumentuję to, co zostało po dawno minionych czasach. Tu każdy drobiazg to historia, często zapomniana lub wręcz niechciana. Miejskie krajobrazy, te nieliczne stare i te nowe, panoszące się coraz bardziej, przenikają się, tworząc dzisiejszy wizerunek Białegostoku, mojego miasta”.

Grażyna Agnieszka Rogala – białostoczanka, z wykształcenia architektka, z zamiłowania fotografka, patrzy na świat jak na kadr kolejnego zdjęcia. Do pracy, po pracy i w czasie wolnym chętnie spaceruje, zawsze z aparatem fotograficznym w dłoni. Na swoich zdjęciach umieszcza zarówno monumentalne budowle czy rozległe krajobrazy, jak i nieoczywiste kadry, detale i ułomności miasta.

 

 

Galeria

Notatki z miasta Białystok_Grażyna A. Rogala_fot M Pawlukiewicz (1) Notatki z miasta Białystok_Grażyna A. Rogala_fot M Pawlukiewicz (2) Notatki z miasta Białystok_Grażyna A. Rogala_fot M Pawlukiewicz (3) Notatki z miasta Białystok_Grażyna A. Rogala_fot M Pawlukiewicz (5) Notatki z miasta Białystok_Grażyna A. Rogala_fot M Pawlukiewicz (6) Notatki z miasta Białystok_Grażyna A. Rogala_fot M Pawlukiewicz (7) Notatki z miasta Białystok_Grażyna A. Rogala_fot M Pawlukiewicz (8) Notatki z miasta Białystok_Grażyna A. Rogala_fot M Pawlukiewicz (9) Notatki z miasta Białystok_Grażyna A. Rogala_fot M Pawlukiewicz (10) Notatki z miasta Białystok_Grażyna A. Rogala_fot M Pawlukiewicz (11) Notatki z miasta Białystok_Grażyna A. Rogala_fot M Pawlukiewicz (12) Notatki z miasta Białystok_Grażyna A. Rogala_fot M Pawlukiewicz (13) Notatki z miasta Białystok_Grażyna A. Rogala_fot M Pawlukiewicz (14) Notatki z miasta Białystok_Grażyna A. Rogala_fot M Pawlukiewicz (15) Notatki z miasta Białystok_Grażyna A. Rogala_fot M Pawlukiewicz (16) Notatki z miasta Białystok_Grażyna A. Rogala_fot M Pawlukiewicz (17) Notatki z miasta Białystok_Grażyna A. Rogala_fot M Pawlukiewicz (18) Notatki z miasta Białystok_Grażyna A. Rogala_fot M Pawlukiewicz (19) Notatki z miasta Białystok_Grażyna A. Rogala_fot M Pawlukiewicz (20) Notatki z miasta Białystok_Grażyna A. Rogala_fot M Pawlukiewicz (21) Notatki z miasta Białystok_Grażyna A. Rogala_fot M Pawlukiewicz (22)

BOK Białostocki Ośrodek Kultury