Grand Press Photo 2021

Razem z magazynem “PRESS” zapraszamy na wystawę pokonkursową

GRAND PRESS PHOTO 2021

wernisaż: 5 stycznia 2022, 18:30
wystawa czynna do 26 stycznia 2021 w godz. 14:00-21:00

foyer kina Forum, ul. Legionowa 5
wstęp wolny

W sumie 272 fotografie z 4,5 tysiąca zgłoszonych nominowało jury do finału XVII edycji Grand Press Photo. Oceniane były w pięciu kategoriach w grupie zdjęć pojedynczych, w czterech kategoriach w grupie reportaży, w kategorii projektów dokumentalnych oraz Young Poland. W dniach 23-25 kwietnia poprzez wideokonferencję członkowie Jury, przewodniczący Romain Laurendeau, Anna Bedyńska, Maksymilian Rigamonti, Maarten Schilt, Radu Sigheti oraz Andrzej Zygmuntowicz, wybrali do finału 44 zdjęcia pojedyncze, 10 reportaży i cztery projekty dokumentalne wykonane przez 57 autorów.

W tym roku po raz czwarty w ramach Grand Press Photo zorganizowano konkurs Young Poland – mogą w nim startować fotografowie pełnoletni, którzy nie ukończyli jeszcze 26. roku życia i nigdy wcześniej nie brali udziału w Grand Press Photo. Do finału nominowano 7 zdjęć pojedynczych i trzy fotoreportaże.

W ramach GPP zorganizowany został także osobny konkurs Photo Book – na najlepszą książkę z fotografią prasową i dokumentalną wydaną po raz pierwszy w 2020 roku. O tytuł Photo Book of the Year 2020 konkurowało 10 publikacji.

Od ubiegłorocznej edycji Grand Press Photo Organizator ustanowił dodatkową nagrodę, której partnerem jest Onet.pl – Nagrodę Internautów.

Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo organizuje od 2005 roku magazyn „Press”. To najważniejszy w Polsce konkurs przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo fotografią reporterską. Prace uczestników oceniają fachowcy światowej sławy. Przewodniczącym jury jest co roku laureat World Press Photo, a członkami jury są uznani fotoreporterzy i fotoedytorzy z kraju i zagranicy.

 

Partnerzy wystawy miejskiej: magazyn „Press”, Miasto Białystok i Białostocki Ośrodek Kultury
Patroni medialni wystawy miejskiej: Gazeta Współczesna, Kurier Poranny, Polskie Radio Białystok, TVP3 Białystok
Partnerzy konkursu i wystaw: Miasto Gdańsk, Provident Polska, Skanska, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Canon
Partner wystaw: Drukarnia Andrus, Plastics Group
Główny patron medialny: Onet.pl
Patroni medialni: Digital Camera, Fotopolis.pl


BOK Białostocki Ośrodek Kultury