Future Shorts Spring Season 2018

Future Shorts Spring Season 2018
30 maja | kino Forum | g.18.15 | bilet 14 zł
Zestaw w polskiej i angielskiej wersji językowej

Wraz z upragnioną wiosną przyroda zmienia się i z entuzjazmem powraca do życia, podobnie jak my. Future Shorts Spring łączy w sobie tematykę różnorodnych przemian. Co się zmienia w naszym życiu gdy stajemy w obliczu straty kogoś bliskiego lub rozłąki z przyjacielem? Te zagadnienia porusza “Encarnacion” oraz “After school knife fight”. Przemiany systemowe i odejście od symboli komunistycznych we wschodniej Europie zaobserwujemy w “The fall of Lenin”, natomiast w animowanym “Though” będziemy świadkami rozmowy pomiędzy matką a córką na temat rewolucji kulturowej w Chinach. Podróż po przemianach życia zakończymy na obserwacji metamorfozy nastoletniej bohaterki “Wannabe” z perspektywy jej kanału prowadzonego na YouTube.

Program:
THE FALL OF LENIN, reż. Svitlana Shymko / Ukraina / dokument / 11 min.
ENCARNACION, reż. Chloé Bourgés / Francja, Wenezuela / fabuła / 24 min.
TOUGH, reż. Jennifer Zheng / Wielka Brytania / animacja / 5 min.
AFTER SCHOOL KNIFE FIGHT, reż. Caroline Poggi, Jonathan Vinel / Francja / fabuła / 21 min.
WANNABE, reż. Jannis Lenz / Austria / fabuła / 30 min.

Opisy filmów:
THE FALL OF LENIN, reż. Svitlana Shymko
Ukraina / dokument / 11 min.
Ironiczny dokument o pożegnaniu z widmami ZSRR na Ukrainie. Sesja spirytystyczna z duchem Lenina prowadzi nas przez naszą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Film przedstawia świt i zmierzch bożków, a także ciekawskie życie pozagrobowe duchów historii.

ENCARNACION, reż. Chloé Bourgés
Francja, Wenezuela / fabuła / 24 min.
Jack wraca do rodzinnego miasteczka Encarnacion w Paragwaju po śmierci swojej babci. Otoczony przez matkę i ciotkę bezskutecznie próbuje opłakiwać stratę, co pogrąża go w letargu, który zaprowadzi go do oryginalnego świata, gdzie wszechobecna natura ożywi ducha jego wspaniałej babci.

TOUGH, reż. Jennifer Zheng
Wielka Brytania / animacja / 5 min.
Niektóre rzeczy stają się zrozumiałe dopiero z wiekiem. Nowe światło zostaje rzucone na dziecięce nieporozumienia kulturowe, kiedy matka Chinka i jej urodzona w Wielkiej Brytanii córka po raz pierwszy rozmawiają jako dorosłe.

AFTER SCHOOL KNIFE FIGHT, reż. Caroline Poggi, Jonathan Vinel
Francja / fabuła / 21 min.
Laëtitia, Roca, Nico i Naël spotykają się na odludziu na ostatniej próbie swojego zespołu. Grupa wkrótce przestanie istnieć, ponieważ Laëtitia wyjeżdża na studia. Historia młodych ludzi, którzy nie chcą się ze sobą żegnać.

WANNABE, reż. Jannis Lenz
Austria / fabuła / 30 min.
Coco ma 17 lat i desperacko pragnie stać się sławna mimo, że nie jest zbyt utalentowana. Na kanale „Coco Channel” na YouTube kreuje pewną siebie dziewczynę, którą tak bardzo pragnie stać się w rzeczywistości.

Łączny czas pokazu: 91 min.

Organizatorzy:
Białostocki Ośrodek Kultury – DKF “GAG”
Fundacja Ad Arte / www.adarte.pl
Future Shorts / www.futureshorts.com

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury