Future Shorts Jesień

Mimo że pogoda za oknem sprawia, że wolimy spokojnie spędzać wieczory w domowym zaciszu, jesienna odsłona Future Shorts proponuje nam dużo aktywności – filmy w programie są intensywne, zarówno wizualnie, jak i tematycznie. Future Shorts Jesień opowiada o sile wspólnoty i przyjaźni – emocjonującym powrocie młodego mężczyzny do ojczyzny oraz o grupie nastolatków, wspierającej się wzajemnie w trudach dorastania. Będzie także o dylematach moralnych – dziewczynce odkrywającej sekret nieuczciwej nauczycielki chóru szkolnego, a także o policjancie walczącym o godne poszanowanie jego zawodu. W programie pięć krótkometrażowych produkcji – trzy fabularne, jeden film eksperymentalny oraz teledysk, m. in. z Holandii, Węgier i Portugalii.

Zestaw w polskiej i angielskiej wersji językowej, łączny czas pokazu: 85 min.

10 października 2017, godz. 18:30
kino Forum, ul. Legionowa 5
Bilet: 14 zł

Program:
Les Miserables
reż. Ladi Ly, Francja 2017, fabuła, 17′
Na współczesnym paryskim przedmieściu z powieści Victora Hugo, nowo przeniesiony policjant odkrywa obraźliwe praktyki pracy dwóch weteranów. Kiedy młody chłopak nagrywa ich działania, społeczność jest na skraju buntu.

Sing
reż. Kristóf Deák, Węgry 2016, fabuła, 25′
Zsofi ma problemy z odnalezieniem się w nowej szkole – śpiew w sławnym szkolnym chórze jest jej jedynym ukojeniem. Mimo to okazuje się, że opiekunka chóru nie jest tak inspirującą nauczycielką, za jaką jest uważana. Film uhonorowany Oscarem w kategorii najlepszy fabularny film krótkometrażowy w 2016 r.

The Blaze – Territory
reż. The Blaze, Francja 2017, teledysk, 6′
Młody mężczyzna wraca do miejsca, które kiedyś nazywał domem – Algierii. Wraz z charyzmatycznym bohaterem, poruszającym się między gwałtownością a wrażliwością, teledysk uosabia gniew The Blaze, którzy wyprodukowali nie tylko muzykę, ale również teledysk.

Rocknrollers
reż. Daan Bol, Holandia 2016, fabuła, 24′
Poruszająca opowieść o dojrzewaniu, depresjii, uzdrawiającym wpływie muzyki oraz przyjaźni.

Batrachian’s Ballad
reż. Leonor Teles, Portugalia 2016, eksperyment, 11′
Podobnie jak Cyganie, ceramiczne żaby nie pozostają niezauważone dla bacznego obserwatora. “Batrachian’s Ballad” pojawia się w kontekście wieloznaczności. Film, który ingeruje w rzeczywistość portugalskiego życia codziennego, ukazując go jako formę bajki o ksenofobicznym zachowaniu.

Organizatorzy:
Białostocki Ośrodek Kultury DKF “GAG”
Fundacja Ad Arte
Short Waves Festival
Future Shorts

 

 


BOK Białostocki Ośrodek Kultury