Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej – pokaz dla nauczycieli

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji projektu Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

Rok szkolny 2014/2015 to ciekawe seanse dla uczniów, nowe filmy i cykle tematyczne oraz wydarzenia dodatkowe kierowane do najmłodszych widzów.

Białostocki Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Nowe Horyzonty po raz kolejny wita nowy rok szkolny propozycjami dla najmłodszych widzów i ich opiekunów. Projekt Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej kierujemy do uczniów i nauczycieli, którzy w ramach zajęć szkolnych chcą oglądać wartościowe filmy i o nich rozmawiać.

W tym roku otwieramy się również na rodziców i opiekunów, którzy coraz chętniej przychodzą do naszych kin na pokazy, przekazują nam swoje opinie o poszczególnych filmach i interesują się tym, co nowego oglądają ich dzieci na dużym ekranie. Specjalnie z myślą o nich przygotowujemy kolejne analizy psychologiczne i przykłady prac plastycznych, które ułatwią im rozmowę o filmach i nawiązanie do ich tematyki także w domu.

Nowości w projekcie Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Na rok 2014/2015 opracowaliśmy specjalny cykl filmowy dla najmłodszych, czyli „Przedszkole Nowe Horyzonty”.

Do programu wyselekcjonowaliśmy najpiękniejsze i najciekawsze filmy, których nie było można wcześniej obejrzeć w Polsce. Wybraliśmy filmy, które są nowe i opowiadają o aktualnej rzeczywistości, lecz w niczym nie ustępują klasyce polskiej animacji dla dzieci. Dzięki temu na pewno zainteresują najmłodszych i najbardziej wymagających widzów.

Z myślą o naszych dotychczasowych widzach, czyli uczniach szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz o ich nauczycielach zmieniliśmy dotychczasową formułę projektu. Przede wszystkim opracowaliśmy kilka nowych cykli filmowych oraz dodaliśmy do programu około 50 filmów długo- i krótkometrażowych. Projekcje będą odbywać się raz w miesiącu od października do kwietnia.

Zapisy do projektu na rok szkolny 2014/2015 trwają do końca września, jednak by mieć pewne miejsce w wybranym cyklu, warto przesłać formularz jak najszybciej. Jest on dostępny na stronie www.nhef.pl.

Zapraszamy Państwa na specjalny, bezpłatny dla nauczycieli pokaz inaugurujący nową edycję projektu Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej do kina Forum w Białymstoku 22 września na godzinę 16.00 na niezwykłą i wzruszającą historię miłosną  – hiszpański film pt. : “10 000 km” wraz z prelekcją Macieja Białousa.

Pokazy są nieodpłatne, jednak z powodów organizacyjnych prosimy o przesłanie informacji (imię, nazwisko, szkoła, tytuł filmu i data pokazu) o swojej obecności drogą mailową na adres: dkf@bok.bialystok.pl

 

Galeria

nhef_2014 10_000_km

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  4 lata temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  4 lata temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  4 lata temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  4 lata temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  4 lata temu