Everest – poza krańcem świata 3D

Niezwykły film „Everest – poza krańcem świata” 3D wraca do kina Forum na jeszcze jeden pokaz! Film otrzymał nagrodę na festiwalu Camerimage 2014 w KONKURSIE FILMÓW 3D za Najlepszy Film Dokumentalny 3D!

Na seans w wersji 3D zapraszamy:
18 stycznia o godz. 18.30 do kina Forum
bilet: 20 zł (16 zł + 4 zł okulary)

Uwaga! Na seanse filmów w technologii 3D obowiązuje dopłata do biletu w wysokości 4 zł. Osoby posiadające okulary do projekcji filmów 3D zwolnione są z dodatkowej opłaty.

ever

Everest – poza krańcem świata 3D
reż. Leanne Pooley
Nowa Zelandia 2013, 90′

„Everest – poza krańcem świata” to dokument o pierwszym wejściu na Mount Everest, łączący archiwalne materiały z legendarnej wyprawy, fabularyzowaną rekonstrukcję wraz z rewelacyjnymi ujęciami samego szczytu w technologii 3D. To opowieść o jednej z najbardziej heroicznych wypraw w dziejach i zwycięstwie Sir Edmunda Hillary’ego i szerpy Tenzinga Norgaya nad najwyższą górą na Ziemi!
Jako pierwszy w historii, film pokazuje drogę wyprawy na sam szczyt, wykorzystując zarejestrowane podczas wspinaczki filmy i zdjęcia. Pozwala jednak nie tylko poznać szczegóły tamtej historycznej podróży. Dzięki połączeniu materiałów archiwalnych, rekonstrukcji scen i ujęciom Mount Everestu (w 3D) przenosi nas w środek wyprawy i razem z nią na sam Dach Świata. Poza faktograficznym ujęciem pierwszego wejścia na Mount Everest oraz informacjami o samej górze i panujących tam warunkach, dokument jest również doskonałym punktem wyjścia do dyskusji o wartościach związanych z dążeniem do doskonałości, ciekawością świata, umiejętnością współpracy, poświęceniem, odpowiedzialnością za siebie i innych i pokonywaniem własnych ograniczeń. „Nie górę pokonaliśmy, a samych siebie” powiedział Sir Edmund Hillary po zejściu ze szczytu.

 

Video

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury