Eddie Angel feat. Mar Todani

WYDARZENIE ODWOŁANE z przyczyn niezależnych od Białostockiego Ośrodka Kultury

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na koncert w ramach cyklu Blues Fama:

Eddie Angel feat. Mar Todani

30 marca 2020, godz. 19:00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 25 zł (przedsprzedaż) / 30 zł (w dniu koncertu)

Eddie Angel – mieszkający w Londynie angielski gitarzysta, wokalista, autor muzyki i tekstów. Na początku malarz i rysownik; swoją przygodę z gitarą zaczął dopiero w wieku 20 lat, ale budząc w sobie wielki talent do tego instrumentu, już jako 23-latek zaczął siać postrach na scenach londyńskich klubów.

Współpracował z gitarzystą Keithem Levinen (Public Image Ltd, The Clash), Billem Hurleyem (The Inmates – Dr Feel Good), Kings of Rhythm (Ike Tuner), Hankiem Marvinem (The Shadows), legendą nowoorleańskiego bluesa Walterem “Wolfmanem” Washingtonem i wieloma innymi wykonawcami, a także z czołowym brytyjskim komikiem Robem Brydonem. Wraz z członkami zespołu Jacka Bruce’a tworzył house band słynnego londyńskiego klubu Ronnie Scott’s. Brał udział w popularnych rejsach bluesowych “Blues Cruise”. BB King, którego miał okazję poznać i występować przed nim, powiedział o nim “Niech Eddie niesie bluesową pochodnię”. Jak Eddie sam mówi, amerykański i brytyjski blues to klasyki, które zawsze już będą klasykami.

Eddie Angel w swojej twórczości zawsze jest wierny gitarze – miłości swojego życia. Łączy prostotę i efektowność. Stawia na jakość pisanych przez siebie utworów – opowieści ze świetnymi ścieżkami gitary i rock and rollową ekspresją. Jak sam to obrazowo ujmuje, „jak Johnny Cash pędzący na ostrzu noża i spotykający szatańską fryzjerkę” – cały w czerni, z łatwością obojętnie żującego gumę wampira rock and rolla zdobywa serca publiczności swoimi ostrymi jak brzytwa riffami i wielką charyzmą.

Mar Todani – japoński gitarzysta urodzony w Hiroshimie. W latach 90. był gitarzystą Big Joe Turner & Memphis Blues Caravan, potem współpracował z wieloma amerykańskimi bluesmenami, takimi jak Martha High, Melvia “Chick” Rodgers, Eddie Kirkland czy Ernie Johnson. Na scenie, niczym samurajski wojownik, energicznie i ujmująco dopełnia muzyczny skład.

Skład zespołu:
Eddie Angel – wokal, gitara
Mar Todani – gitara
Andy Blowers – bas
Tomek Bubieńczyk – perkusja

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury