Ed Cherry / Kowalewski / Skolik / Grzegorski

Zapraszamy na koncert z cyklu Jazz na BOK-u

ED CHERRY / KOWALEWSKI / SKOLIK / GRZEGORSKI

29.10.2016, godz. 20.00
Klub Fama, ul. Legionowa 5
Bilety: 30 zł (przedsprzedaż), 40 zł (w dniu koncertu) – do nabycia w kasie kina Forum i na stronie: www.bilety.bok.bialystok.pl

Wydarzenie na FB

Ed Cherry
Jeden z najlepszych nowojorskich gitarzystów jazzowych, znany ze swej wieloletniej współpracy (1978-1992) z trębaczem Dizzym Gillespie’m. Występował w kwartecie Gillespie’go, w big bandzie oraz w The United Nation Orchestra, której płyta „Live at Royal Festival Hall” zdobyła nagrodę Grammy. Współpracował też z wieloma innymi wybitnymi muzykami jazzowymi, takimi jak Paquito D’Rivera, Henry Threadgill, John Patton, Jon Faddis, Hamiet Bluiett i Paula West. W latach 1997–1998 Cherry współtworzył latynoski jazz band Crisol, którego liderem był Roy Hargrove i z którym występował w Hawanie. Obecnie jest liderem kilku własnych formacji i występuje praktycznie pod każdą szerokością geograficzną, od Ameryki przez Europę, po Azję.

Adam Kowalewski
Zambrowianin, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, od 1999 także wykładowca tego wydziału (w klasie kontrabasu i gitary basowej). Od lat współpracuje z czołówką polskich muzyków jazzowych, takich jak m.in. Janusz Muniak, Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Szukalski, Tomasz Stańko, Piotr Baron, Piotr Wojtasik, Leszek Możdżer, Adam Pierończyk, Jarosław Śmietana, Eryk Kulm.

Arek Skolik
Zajmuje czołowe miejsca jako perkusista jazzowy w ankiecie „Jazz Forum”. Należy do tych muzyków, którzy zamiast być nowatorskimi za wszelką cenę, raczej chylą czoła przed wieloletnią tradycją, starając się wpisać w nią swój muzyczny temperament. To nieprzeciętny muzyk o doskonałym warsztacie i poczuciu swingu, co stawia go w gronie najlepszych perkusistów w kraju. Lista jego współpracowników jest długa i obejmuje większość najlepszych polskich jazzmanów – od lat nagrywa i koncertuje z takimi gwiazdami jak Wojciech Karolak, Jarosław Śmietana, czy Janusz Muniak.

Tomasz Grzegorski
Saksofonista tenorowy, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Zadebiutował w 1997 roku w zespole Quintessence Eryka Kulma. Grał także z Parnas Jazz Quintet oraz z Jerzym Małkiem i jego kwintetem. Od 2005 roku współpracuje z Nigelem Kennedym, z którym grał koncerty na całym świecie. Współpracował także i nagrywał m.in. z Januszem Muniakiem, Kazimierzem Jonkiszem, Markiem Bałatą, Andrzejem Cudzichem, Wojciechem Karolakiem, Leszkiem Kułakowskim, Jarosławem Śmietaną, Zbigniewem Namysłowskim, Nothing But Swing, Jazz Family i kubańskim trębaczem Lazaro Cruzem. Występował na wielu festiwalach w kraju jak i za granicą.

Galeria

Jazz na BOK-u

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury