Eastern – pokaz filmu + spotkanie

W ramach festiwalu ¿Underground/Independent? 2020 zapraszamy na pokaz filmu

EASTERN i spotkanie z reżyserem Piotrem Adamskim

8 marca 2020, godz. 18:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 10 zł – w kasie Forum i na bilety.bok.bialystok.pl

Eastern
Polska 2019, 78′
reż. Piotr Adamski
obsada: Maja Pankiewicz, Paulina Krzyżańska, Tadeusz Bradecki, Marcin Czarnik, Magdalena Kuta

Polska w niedalekiej przyszłości. Za bramą zamkniętego osiedla, pod okiem monitoringu, toczy się osobliwa gra. Obserwujemy świat, w którym broń jest legalna, naboje można kupić na stacji benzynowej, a życie ludzi reguluje wprowadzony przez państwo bezwzględny kodeks krwi. Dwie dziewczyny zostają wplątane w porachunki między sąsiadującymi rodzinami.

Czy możliwe jest odrzucenie zasad rządzących wszechogarniającą kulturą zemsty, pełną przemocy i terroru?

„Eastern” otrzymał trzy nagrody na 38. Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie: dla Mai Pankiewicz za odkrycie aktorskie, dla zespołu PRO8L3M za najlepszą muzykę, a także Nagrodę Dziennikarzy za m.in. „przełamywanie konwencji, nieustanne zaskakiwanie widza oraz dwie postaci dziewczęce, których mogłyby pozazdrościć produkcje Marvela”. Film jest pełnometrażowym debiutem Piotra Adamskiego.

Piotr Adamski (ur. 1982) – artysta wizualny i reżyser filmowy. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Szkoły Wajdy. Autor konceptualnych, często autorefleksyjnych prac w wielu mediach. Uczestnik wystaw w kraju i za granicą. Laureat nagrody Samsung Art Master. Dwukrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego debiut krótkometrażowy „Otwarcie” został nagrodzony m.in. Srebrnym Lajkonikiem na 56. Krakowskim Festiwalu Filmowym oraz Nagrodą Specjalną za niepokorność twórczą podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Galeria

Eastern – pokaz i spotkanie (1) Eastern – pokaz i spotkanie (2) Eastern – pokaz i spotkanie (3) Eastern – pokaz i spotkanie (4) Eastern – pokaz i spotkanie (5) Eastern – pokaz i spotkanie (6) Eastern – pokaz i spotkanie (7) Eastern – pokaz i spotkanie (8) Eastern – pokaz i spotkanie (9) Eastern – pokaz i spotkanie (10) Eastern – pokaz i spotkanie (11) Eastern – pokaz i spotkanie (12) Eastern – pokaz i spotkanie (13) Eastern – pokaz i spotkanie (14) Eastern – pokaz i spotkanie (15)

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury