Duże złe wilki

“Duże złe wilki” – jeden z najlepszych, według Quentina Tarantino, filmów 2013 roku!

DUŻE ZŁE WILKI (Izrael 2013, 110′)
reżyseria: Aharon Keshales, Navot Papushado
Spokojnym miasteczkiem wstrząsa seria okrutnych morderstw. Podejrzenie pada na nieśmiałego nauczyciela, jednak trudno znaleźć przeciw niemu wystarczające dowody. Jeden z policjantów decyduje się sam wymierzyć sprawiedliwość według zasady: oko za oko, głowa za głowę, śmierć za śmierć. Nieoczekiwanie powstrzymuje go ojciec jednej z ofiar, który – ogarnięty żądzą zemsty – ma własny plan. Nagle przestaje być jasne, kto w tej sprawie jest mordercą, kto ofiarą, a kto mścicielem…

“Duże złe wilki” były nominowane w 11 kategoriach do nagród Izraelskiej Akademii Filmowej, z czego w pięciu zostały wyróżnione statuetką. Quentin Tarantino po projekcji tego filmu na festiwalu w Busan stwierdził, że “to nie tylko najlepszy film na tym festiwalu, ale też najlepszy film roku”.

Marcin Pietrzyk, filmweb.pl: “Wielkie złe wilki” to nie jest kino przeznaczone dla wszystkich. Niby brutalnych, a przy tym niepozbawionych humoru filmów zemsty powstało wiele. Jednak izraelska produkcja wystawia widza na trudną próbę woli. Twórcy bowiem sprawią, że z najgorszych ludzkich zachowań będziecie się śmiali. Jeśli macie sztywne kręgosłupy moralne i z trudem przychodzi Wam akceptowanie paradoksów tam, gdzie sprawy wydają się jednoznaczne, to radzę film omijać szerokim łukiem. Dzieło Aharona Keshalesa i Navota Papushado łamie tabu. I czyni to w niesamowicie rozrywkowy sposób. (…) Pomimo humoru, film jest bardzo ponurą opowieścią o ludzkich dramatach i straszliwych demonach, jakie się w nas skrywają. (…) Całość nie jest też pomyślana jako rozrywka mająca poprawiać humory. Nie znajdziemy tu amerykańskiego lukrowanego happy endu. I właśnie dzięki temu “Wielkie złe wilki” robią tak dobre wrażenie”.

Marcin Pietrzyk, filmweb.pl: “Dzieło Aharona Keshalesa i Navota Papushado łamie tabu. I czyni to w niesamowicie rozrywkowy sposób. (…) Nie znajdziemy tu jednak amerykańskiego lukrowanego happy endu”.

Galeria

big-bad-wolves

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  4 lata temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  4 lata temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  4 lata temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  4 lata temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  4 lata temu