Dni Patronalne: Pectus

Zapraszamy na koncert w ramach Dni Patronalnych Miasta Białegostoku 2019:

Pectus

28 września 2019, godz. 20:00
Rynek Kościuszki
wstęp wolny

Pectus to zespół, który dał się poznać polskiej publiczności poprzez udział w finale Sopot Festival 2008, kiedy to Słowik Publiczności powędrował właśnie w ręce muzyków. Grupa powstała i zaczęła komponować muzykę w Rzeszowie w 2005 roku. Dwa lata później zespół wystąpił na opolskim festiwalu Debiutów. W styczniu 2007 Pectus wydał promocyjny mini-album, na którym znalazło się pięć autorskich utworów. Po sopockim sukcesie w 2008 roku muzycy rozpoczęli pracę nad debiutancką płytą. Do sprzedaży trafiła ona 27 lutego 2009 roku. Jej producentem jest Tomek Bonarowski. Skład grupy Pectus, tworzą bracia: Tomasz, Marek, Mateusz i Maciej.

Zespół założony przez braci Szczepaników podbił serca polskich fanów przebojami „Barcelona”, „Oceany” czy „Jeden moment”. Ich najnowszy krążek „Akustycznie” (Agencja Muzyczna Polskiego Radia) to płyta, która zawiera nowe, bardziej intymne i nastrojowe wersje ich najbardziej znanych utworów. Całość została nagrana na tak zwaną „setkę”, a do współpracy zaproszono samego Włodka Pawlika.

Siłą Pectusa są ich przeboje. Nienachalne i dalekie od natrętnej krzykliwości. Takie, które kiedy zapadną w pamięć, towarzyszą fanom przez lata.

Zespół ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród w tym: Złotą Płytę za debiutancki album “Pectus” (2009), Super Jedynkę w kategorii Super Zespół (2013, Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu), Złote Płyty za albumy “Siła Braci” (2013), “Muzyka z Serca” (Kalendarz Dżentelmeni 2014), “Kobiety” (2016).

Video

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  4 lata temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  4 lata temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  4 lata temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  4 lata temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  4 lata temu