DKF Seniora: Penguin Bloom: Niesamowita historia Sam Bloom

Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG” wraz z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Białymstoku zapraszają na kolejny pokaz w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Seniora, podczas którego starsze grono miłośników kina ogląda film, a potem o nim dyskutuje! Tym razem zaprezentujemy film „Penguin Bloom: Niesamowita historia Sam Bloom” – podnoszącą na duchu opowieść o niesamowitej kobiecie oraz o sile i nadziei na największych życiowych zakrętach.

DKF Seniora: PENGUIN BLOOM: NIESAMOWITA HISTORIA SAM BLOOM

8 grudnia 2021, godz. 10:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
Bilety: 14 zł / normalny, 12 zł / ulgowy (posiadacze karty seniora), 10 zł / klubowy (posiadacze karty członkowskiej DKF) – w kasie kina Forum i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Prelekcję przed i dyskusję po filmie poprowadzi dr Tomasz Adamski

Zapisy do DKF-u Seniora – Maria Waśkiewicz (Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku), e-mail: maja67511@wp.pl lub tel: 695 328 613

 

Nominowana do Oscara Naomi Watts w niezwykłej historii Sam Bloom, której biografia stała się światowym bestsellerem przetłumaczonym na kilkadziesiąt języków!

“Penguin Bloom: Niesamowita historia Sam Bloom” to podnosząca na duchu opowieść o niesamowitej kobiecie oraz o sile i nadziei na największych życiowych zakrętach. Za ekranizacją tej chwytającej za serce historii stoi producentka takich hitów jak „Wielkie kłamstewka”, „Od nowa” oraz „Zaginiona dziewczyna”.
Sam Bloom, razem z mężem i trójką dzieci, wiodą szczęśliwe, pełne radości życie. Ona uwielbia sport, wodę i dalekie podróże, a on jest fotografem i uwiecznia niemal każdą wspólną chwilę. Podczas wakacji w Tajlandii, Sam ulega nieszczęśliwemu wypadkowi, który na zawsze zmieni jej życie. Nagle każdy dzień staje się dla niej wyzwaniem, a Sam traci wolę walki i optymizm, którym dotąd zarażała wszystkich wokół.
Gdy zaczyna godzić się z myślą, że wszystko co najlepsze już za nią, w domu Bloomów pojawia się niespodziewany gość. To właśnie on pomoże Sam na nowo odkryć radość życia i obudzić nadzieję na to, co jeszcze przed nią.

Głosy mediów:

Najpiękniejsza rola Naomi Watts!
Chicago Sun-Times

Poruszająca i prawdziwa historia, która wyciska łzy radości i wzruszenia
Wall Street Journal

Film, po którym chce się żyć!
Collider

Uskrzydlająca historia
Detroit News

Galeria

DKF Seniora Penguin Bloom (1) DKF Seniora Penguin Bloom (2) DKF Seniora Penguin Bloom (3) DKF Seniora Penguin Bloom (4) DKF Seniora Penguin Bloom (5) DKF Seniora Penguin Bloom (6) DKF Seniora Penguin Bloom (7) DKF Seniora Penguin Bloom (9) DKF Seniora Penguin Bloom (10) DKF Seniora Penguin Bloom (11) DKF Seniora Penguin Bloom (12) DKF Seniora Penguin Bloom (13) DKF Seniora Penguin Bloom (14) DKF Seniora Penguin Bloom (16) DKF Seniora Penguin Bloom (17) DKF Seniora Penguin Bloom (18)

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury