DKF GAG: Angelo

DKF “GAG” i Stowarzyszenie Nowe Horyzonty zapraszają na przedpremierowy pokaz zapierającego dech w piersiach od pierwszej sceny, wspaniale zainscenizowany, pokazywany na festiwalach w San Sebastián i Toronto austriacki film “Angelo” o wykluczonej jednostce pozbawionej prawa do samostanowienia.

ANGELO
19 listopada 2019, godz. 18:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 12 zł normalny, 10 zł dla posiadaczy karty członkowskiej DKF – do kupienia w kasie kina i na stronie bilety.bok.bialystok.pl
Prelekcja i dyskusja: dr Maciek Białous

 

ANGELO reżyseria: Markus Schleinzer
Austria, Luxemburg, 2018, 111’

Zapierający dech w piersiach od pierwszej sceny, film Schleinzera opowiada historię Angela Solimana, czarnoskórego niewolnika, który jako chłopiec trafił na salony XVIII-wiecznego Wiednia. Dla kolejnych wysoko postawionych opiekunów i pracodawców, życie Angela jest polem społecznych i edukacyjnych eksperymentów, a jego ciało – przedmiotem skrupulatnych “naukowych” badań. Olśniewający wizualnie, brawurowo zagrany, intelektualnie wyrafinowany film Schleiznera jest błyskotliwą analizą mechanizmów kolonizacji, za sprawą której Angelo nie jest traktowany jak człowiek, lecz jak czekający na podbój obcy ląd bez tożsamości.

Video

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  6 lat temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  6 lat temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  6 lat temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  6 lat temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  6 lat temu