Derrick Mckenzie Jazz Funk Experience

Mamy ogromną przyjemność zaproszenia Państwa do usłyszenia projektu muzycznego Derricka Mckenzie’ego, czynnego perkusisty legendarnej brytyjskiej grupy JAMIROQUAI i Matta Johnsona, pianisty tejże formacji w wyjątkowym zespole z polskimi muzykami z najwyższej półki! Poza Mckenziem i Johnsonem filarem zespołu jest także znakomity polski basista Michał Barański (Kuba Badach, Kayah). Derrick Mckenzie JFE to żywiołowa mieszanka jazzu, muzyki funk, soul i rock. Styl grania chłopaków zadowoli zarówno fanów jazzu jak i osoby które lubią tańczyć i bawić się w rytm muzyki zagranej na najwyższym poziomie! Zespół debiutował na festiwalach Hanza i Kaunas Jazz Fest.
Nagrodzony m.in. statuetką Grammy zespół Jamiroquai powróci w przyszłym roku z nową, długo wyczekiwaną płytą i wkrótce potem zespół ruszy w dużą, światową trasę.

Derrick Mckenzie – pochodzący z Wielkiej Brytanii perkusista legendarnego zespołu Jamiroquai. Z zespołem występuje od 22 lat. Jest autorem i współautorem wielu utworów tego kultowego już zespołu. Do największych inspiracji muzycznych Derricka zaliczyć można takich artystów jak Harvey Mason, Billy Cobham, Aaron Spears. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród muzycznych takich jak Grammy z 1998 roku, Video Music Awards i wielu innych.

Matt Johnson – pianista i kompozytor utworów na najnowszą, wychodząca w 2017 roku płytę supergrupy Jamiroquai. Matt pozostaje członkiem zespołu od 2002 roku.

Filip Sojka –  muzyk sesyjny, basista, kompozytor i aranżer, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Znany jest szczególnie ze swojej pracy jako sideman z wieloma polskimi i światowymi wykonawcami różnych gatunków muzycznych. W swoim dorobku artystycznym ma również albumy solowe utrzymane w konwencji fusion – „KGB” (1996), „Bassmedia” (2000), Powrót do gry” (2009), na których często można usłyszeć jego bardziej złożone technicznie kompozycje oraz bardziej solistyczne podejście do gitary basowej – przykładem jest utwór „Bad Lieutenant” z płyty „Powrót do Gry”.Jest autorem muzyki ilustracyjnej – Youth Dynamite (2003), „Colours and Moods of Electronic Music” (2005), kompozytorem muzyki na płytach Lidii Kopani i Ellie oraz współautorem utworów Kayah, Borysa Szyca, Justyny Steczkowskiej i Rafała Brzozowskiego.Współpracował m.in. z: Kayah, Edytą Górniak, Ewą Bem, Goranem Bregovicem, Danzelem, Robem Hoffmanem, Mietkiem Szcześniakiem, Edytą Bartosiewicz, Kubą Badachem, Krzysztofem Herdzinem oraz Leszkiem Możdżerem.

Łukasz Belcyr – krakowski gitarzysta, ukończył prestiżową akademię jazzową w Katowicach. Łukasz na codzień współpracuje z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami a styl muzyczny w jakim się obraca to mieszanka jazzu, rocka, muzyki funk, soul.

Olaf Węgier – polski saksofonista urodzony w 1987 roku w Bielsku-Białej. Absolwent prestiżowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Od wielu lat Olaf występuje z wieloma cenionymi artystami gospel zarówno z Polski jak i zagranicy – Peter Francis, Geral T Smith, Brian Fentress, Holy Noiz, Kuba Badach, Mieczysław Szcześniak, Dam Funk i wielu innych.

https://www.facebook.com/derrickmckenzieinfo/?fref=ts

Galeria

Derrick Mckenzie 36

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury