Czysty przypadek

W ramach Festiwalu ?UNDERGROUND / INDEPENDENT? 2021 zapraszamy na warsztaty kreatywne z makietami dla dzieci

CZYSTY PRZYPADEK

28 listopada 2021, godz. 12:00-15:00
Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19
liczba miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy (tel. 85 746 13 15 / film@bok.bialystok.pl)
bilet: 20 zł/dziecko + opiekun – do kupienia wyłącznie w kasie kina Forum
wiek: 8+

prowadzenie: Kamila Okrutny-Jasińska


Pareidolia
to zjawisko dopatrywania się znanych kształtów w przypadkowych szczegółach, czemu towarzyszy poczucie nierzeczywistego charakteru owych spostrzeżeń, przeważnie pojawiające się przy pełnej świadomości.

„Czysty przypadek” to baza warsztatowa skierowana głównie do dzieci w wieku wczesnoszkolnym, ale także do wszystkich zainteresowanych rozwijaniem swojej edukacji wizualnej. Całość, czyli 14 plansz z zadaniami opartymi na losowym wybieraniu kształtów i przerabianiu ich w prace plastyczne, mieści się w teczce. Plansze uzupełnione są o karty pomocy, które zachęcają do dalszych poszukiwań i modyfikowania swoich pomysłów na nowo.

Tym co wyróżnia warsztaty jest bazowanie nie na zdolnościach manualnych, ale przede wszystkim na wyobraźni i uważnym obserwowaniu. Projekt inspirowany jest wszelakimi formami wieloznacznymi i przypadkiem. Stanowi odpowiedź na ciekawość najmłodszych, która przekłada się na kreatywność w życiu dorosłym.
Makiety do projektu wykonała Kamila Okrutny w ramach pracy magisterskiej na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Kamila Okrutny-Jasińska – animatorka i projektantka graficzna, absolwentka wydziału grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. „Czysty przypadek” jest jej dyplomem magisterskim zrealizowanym w 2019 roku w Pracowni Projektowania dla kultury u dr Anity Wasik. Na podstawie tego projektu organizuje warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych, rozwijające wyobraźnię i kreatywność. Prowadziła też autorskie warsztaty z Moniką Tyburską w ramach projektu „Szkoła z talentem” i była wolontariuszką przy warsztatach Agaty Królak „Ale super pomysł!”.

Galeria

Czysty przypadek-warsztaty_fot R_Kamiński (1) Czysty przypadek-warsztaty_fot R_Kamiński (2) Czysty przypadek-warsztaty_fot R_Kamiński (3) Czysty przypadek-warsztaty_fot R_Kamiński (4) Czysty przypadek-warsztaty_fot R_Kamiński (5) Czysty przypadek-warsztaty_fot R_Kamiński (6) Czysty przypadek-warsztaty_fot R_Kamiński (7) Czysty przypadek-warsztaty_fot R_Kamiński (8) Czysty przypadek-warsztaty_fot R_Kamiński (9) Czysty przypadek-warsztaty_fot R_Kamiński (10) Czysty przypadek-warsztaty_fot R_Kamiński (11) Czysty przypadek-warsztaty_fot R_Kamiński (12) Czysty przypadek-warsztaty_fot R_Kamiński (13) Czysty przypadek-warsztaty_fot R_Kamiński (14) Czysty przypadek-warsztaty_fot R_Kamiński (15) Czysty przypadek-warsztaty_fot R_Kamiński (16) Czysty przypadek-warsztaty_fot R_Kamiński (17) Czysty przypadek-warsztaty_fot R_Kamiński (18) Czysty przypadek-warsztaty_fot R_Kamiński (19) Czysty przypadek-warsztaty_fot R_Kamiński (20) Czysty przypadek-warsztaty_fot R_Kamiński (21) Czysty przypadek-warsztaty_fot R_Kamiński (22) Czysty przypadek-warsztaty_fot R_Kamiński (23) Czysty przypadek-warsztaty_fot R_Kamiński (24) Czysty przypadek-warsztaty_fot R_Kamiński (25)

BOK Białostocki Ośrodek Kultury