Czysta sztuka – pokaz filmu + spotkanie

W ramach festiwalu ¿Underground/Independent? 2020 zapraszamy na pokaz filmu

CZYSTA SZTUKA i spotkanie z reżyserem Maksimem Shvedem

5 marca 2020, godz. 18:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 10 zł – w kasie kina i na bilety.bok.bialystok.pl

Czysta sztuka
Polska/Białoruś 2019, 51′
reż. Maksim Shved

Film o współczesnej Białorusi, wolności i sztuce.
Zahar Cudin wędruje ulicami Mińska z wielkim płótnem. Młody artysta próbuje wpisać się w krajobraz miasta. Maluje między innymi prostokąty przypominające sposób, w jaki zamalowuje się hasła na murach budynków. Twierdzi, że jego dzieła stawiają pytania, lecz nie dają odpowiedzi.

Działalność ulicznego malarza wzbudza jednak różnorodne reakcje: od życzliwości, poprzez ciekawość, dyskusje na temat istoty wolności i sztuki, aż po interwencje służb oraz białoruskiej milicji.

Maksim Shved – urodził się w 1979 roku w Mińsku. Ukończył Wydział Prawa na Białoruskim Uniwersytecie Państwowym, a potem zdecydował się na studia z zakresu reżyserii filmowej. Absolwent Wyższej Szkoły Reżyserów i Scenarzystów w Petersburgu (2013) oraz Kursu Dokumentalnego w Szkole Wajdy (2016). Obecnie realizuje telewizyjne seriale dokumentalne, a w wolnym czasie tworzy krótkie filmy do mediów społecznościowych.

Galeria

Czysta sztuka – film i spotkanie (1) Czysta sztuka – film i spotkanie (2) Czysta sztuka – film i spotkanie (3) Czysta sztuka – film i spotkanie (4) Czysta sztuka – film i spotkanie (5) Czysta sztuka – film i spotkanie (6) Czysta sztuka – film i spotkanie (7) Czysta sztuka – film i spotkanie (8) Czysta sztuka – film i spotkanie (9) Czysta sztuka – film i spotkanie (10) Czysta sztuka – film i spotkanie (11) Czysta sztuka – film i spotkanie (12) Czysta sztuka – film i spotkanie (13)

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury