Człowiek obok mnie – X edycja konkursu fotograficznego

Zapraszamy do udziału w Konkursie Fotograficznym Ogólnopolskiego Przeglądu Fotografii Współczesnej „Człowiek obok mnie”!

W roku 2018 odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja, konkursu organizowanego przez Białostocki Ośrodek Kultury. Od wielu lat konkurs daje szansę amatorom i profesjonalistom na zaprezentowanie swojego dorobku fotograficznego.

Mimo, że zdjęcia towarzyszą nam codziennie w prasie i mediach internetowych od ponad 100 lat, to nie straciły one nic ze swojej mocy przekazywania emocji czy stanu kondycji współczesnego człowieka.

Jubileusz obchodzi także Polska. Kraj kontrastujących ze sobą idei, wspólnych narodowych zrywów i trudnego procesu kształtowania swojej tożsamości. 100 lat niepodległości oddanych obrazem fotograficznym można znaleźć w niezliczonych periodykach poświęconych fotografii czy cyfrowych archiwach w internecie. Kto jest jednak prawdziwym bohaterem tych fotografii? Naszym zdaniem jest to człowiek – obywatel, który swoimi postawami, marzeniami i pracą definiuje rzeczywistość wokół siebie. A jaki jest współczesny obywatel Polski i świata? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć razem z uczestnikami tegorocznej edycji konkursu i znakomitymi członkami jury.

X edycja konkursu trwa od 11 czerwca do 21 września 2018 roku (data rozstrzygnięcia konkursu).

Wydarzenie organizowane jest przez Białostocki Ośrodek Kultury od 2000 roku, w systemie biennale. Konkurs kierowany jest do pełnoletnich osób fizycznych i ma charakter otwarty. Zdjęcia ocenia jury złożone z profesjonalistów fotografików i znawców sztuki fotograficznej.

Prace oceni jury w składzie:
Monika Szewczyk-Wittek – fotoedytorka, kierownik w archiwum Cyfrowym TR Warszawa, współautorka wielu projektów fotograficznych m.in. “ Wszyscy Jesteśmy Fotografami”
Agnieszka Sadowska-Mazurek – fotografka, reporterka Gazety Wyborczej Białystok.
Piotr Wójcik – z fotografią związany od przeszło 25 lat. Animator działań dotyczących dokumentu fotograficznego, wykładowca fotoreportażu w Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

NAGRODY
Laureatom Konkursu – autorom nagrodzonych zdjęć – zostaną przyznane nagrody pieniężne o ogólnej sumie 5.500 zł brutto. Jury zastrzega sobie podział tej kwoty. Będą to nagrody:
a) nagroda GRAND PRIX w kwocie 2.500 zł brutto
b) II nagroda w kwocie 1.500 zł brutto
c) III nagroda w kwocie 1.000 zł brutto
d) wyróżnienie specjalne w kwocie 500 zł brutto.

Na zdjęcia konkursowe wysłane drogą pocztową czekamy do 10 września (decyduje data doręczenia przesyłki do naszej siedziby) pod adresem:

Białostocki Ośrodek Kultury
Dział Programowo-Edukacyjny
ul. Legionowa 5
15-281 Białystok
z dopiskiem: Konkurs „Człowiek obok mnie”

lub dostarczone osobiście pod wyżej wymieniony adres, w godz. 8:00–16:00, pokój nr 6 lub 7.

W razie pytań prosimy o kontakt pod adresem: m.pawlukiewicz@bok.bialystok.pl

Przeczytaj regulamin konkursu. Karta zgłoszenia do pobrania wraz z regulaminem.

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.

Galeria

baner-pack-clz-bok-fb

BOK Białostocki Ośrodek Kultury