Czerwony pająk

Podlaska Akademia Kultury przy Białostockim Ośrodku Kultury oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej zapraszają na pokaz filmu

CZERWONY PAJĄK oraz spotkanie z Filipem Pławiakiem, odtwórcą głównej roli

03.07.2016, godz. 16.00
kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 8 zł

Czerwony pająk
Polska 2015, 90′
reż. Marcin Koszałka
obsada: Filip Pławiak, Adam Woronowicz, Julia Kijowska, Wojciech Zieliński

Wstrząsająca historia PRL-owskiego seryjnego mordercy polującego na ofiary w latach 60. XX wieku. Scenariusz realizacyjny powstał na podstawie oryginalnego scenariusza Marty Szreder, nagrodzonego Małopolską Nagrodą Filmową w konkursie Trzy Korony i został zainspirowany miejskimi legendami Krakowa. Jedna opowiada całkowicie fikcyjną historię o Lucjanie Staniaku zwanym Czerwonym Pająkiem, druga to autentyczny życiorys jedynego znanego światowej kryminalistyce seryjnego mordercy – nastolatka: Karola Kota, który jako “Wampir z Krakowa” stał się prawdziwą gwiazdą mediów pod koniec lat 60.

Filip Pławiak – liczy sobie zaledwie 26 lat , ale ma sobą całkiem znaczący, filmowy dorobek, także na dużym ekranie. Widzowie i krytycy zwrócili uwagę na jego główną rolę w filmie “Bilet na księżyc” w reżyserii Jacka Bromskiego. Jeszcze jako student zagrał w “Wenecji” Jana Jakuba Kolskiego. Aktor zagrał także w komedii “Pokaż kotku, co masz w środku”, w “Kamieniach na szaniec” i w ostatnim filmie Marcina Wrony “Demon”.

Foto w wydarzeniu – Adam Golec

Galeria

Czerwony pajak-fot-adam_golec Czerwony pajak_fot-adam_golec

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury