Cloud Theater: Krótki zarys wszystkiego

Niezwykłe połączenie sztuki wizualnej, filmowej i teatru, określane mianem performative cinema w ramach Dni Sztuki Współczesnej!

Cloud Theater
Krótki zarys wszystkiego (100’)

19 maja 2016, godz. 18:00
sala Forum, ul. Legionowa 5
Bilety: 15 zł (przedsprzedaż), 25 zł (w dniu koncertu) do kupienia w kasie kina Forum i na stronie www.bilety.bok.bialystok.pl

Po spektaklu spotkanie z twórcami poprowadzi Dominik Sołowiej.

reżyseria: Teo Dumski
rysunek live: Sebastian Siepietowski
choreografia: Jan Nykiel
multimedia live: Mateusz Kujawski
współpraca muzyczna: Maciej Zakrzewski
kostiumy: Gabriela Budzyńska
produkcja: Cloud Theater

„Krótki zarys wszystkiego” to wizja historii świata, od jego stworzenia po ostateczny koniec. Historia, opowiadana przy użyciu nowoczesnych technologii, niesie ze sobą próbę odważnej interpretacji dziejów i ukazania procesów społecznych, które determinują nasz los. To połączenie sztuki wizualnej, filmowej i teatru, określane mianem performative cinema. Centralnym punktem spektaklu jest ustawiona nad sceną kamera, tworząca niecodzienny punkt widzenia. Technika ta wzbogacona została o rysunek, który na żywo tworzy scenografię i sam staje się „aktorem”. Widz doświadcza obrazów wyjętych spod mikroskopu, znanych z filmów przyrodniczych, scen batalistycznych czy pełnych abstrakcji. Wszystkie obrazy tworzone są tu i teraz pod jego stopami i dostarczane mu poprzez pracę kamery, powstającą na żywo rysunkową scenografię oraz efekty specjalne. Spektakl, wykorzystując kinową formę przekazu, zachowuje najistotniejszy pierwiastek teatru: obecność żywego aktora.

Cloud Theater – chmura artystów, rozsianych po kraju, kontynencie, świecie, będących ze sobą w niewidocznym kontakcie, którzy kondensują się wokół chwilowej idei, by tworzyć sztukę, a potem rozpływają się w niewidocznych warstwach atmosfery. Nie posiadają artystycznego domu, własnej stajni czy politycznych zależności, determinujących ich los. Są obecni, niezrzeszeni, niezależni, wyjątkowi i wolni. Idea chmury jest nam coraz bliższa, nie tylko za sprawą technologii cyfrowych. W chmurze są nie tylko nasze dane, ale też nasze uśmiechy, grymasy, myśli, pragnienia, żądze i sekrety. Jest tam również nasza sztuka. W chmurze idziemy ulicą, w chmurze się bawimy, w chmurze myślimy i rozmnażamy się. Chmura to my.

Cloud Theater na FB

Galeria

DSW 2016_Cloud Theater - Krótki zarys wszystkiego

DSW 2016_Cloud Theater - Krótki zarys wszystkiegoBOK Białostocki Ośrodek Kultury