Ciekawi lotnictwa

Białostocki Ośrodek Kultury i Aeroklub Białostocki w ramach cyklu Ciekawi Świata zapraszają wszystkich miłośników podniebnych sportów na spotkanie

CIEKAWI LOTNICTWA

7 czerwca 2022, godz. 19:00
Klub Fama, ul. Legionowa 5
bilet: 15 zł – w kasach kina Forum i Centrum im. Ludwika Zamenhofa oraz na bilety.bok.bialystok.pl

Nie patrz w chmury, leć z nami do góry!

Lotnictwo to szkoła charakteru. Wymaga dużo poświęcenia i zaangażowania, ale w zamian daje mnóstwo frajdy i możliwości. Wielu pilotów rozpoczynających swoją przygodę z lotnictwem w Aeroklubie Białostockim, lata dziś po całym świecie, zarówno w lotnictwie cywilnym, jak i wojskowym, spełniając swoje dziecięce marzenia.

Podczas spotkania nasi goście: szybownicy, piloci, skoczkowie związani z Aeroklubem Białostockim, przybliżą szeroko pojęty temat bujania w obłokach w różnych wariantach lotniczych. W ich przypadku sportowe, a następnie zawodowe latanie rozpoczęło się od pasji – tą pasją, wiedzą i nieziemskimi przeżyciami chcą się podzielić z jak największą ilością osób.

Dowiecie się, dlaczego szybowce i samoloty latają, jak wygląda praca pilota zawodowego oraz poznacie różne ścieżki rozwoju kariery w tym kierunku. Nasi goście opowiedzą, co polscy piloci robili w Afryce i jak przebiegało gaszenie Biebrzańskiego Parku Narodowego w trakcie pożaru w 2020 roku. Zdradzą też, jak piloci radzą sobie z jet lagiem oraz ile czasu statek powietrzny bez silnika może pozostać w powietrzu. I na koniec: jak najbliższej osobie sprawić „prezent marzeń”.

Kto nie chciałby poczuć wiatru we włosach i poszybować w obłokach jak ptak? Wolność i pasje, spełnienie marzeń można znaleźć w Aeroklubie Białostockim i na naszym spotkaniu dowiecie się, od czego zacząć.

Uwaga konkurs!

Chcesz przeżyć nieziemską przygodę i polecieć z profesjonalnym instruktorem w chmury? Przyjdź na spotkanie i przedstaw ciekawe i kreatywne hasło reklamujące Aeroklub Białostocki, a może to Ty wygrasz lot zapoznawczy szybowcem!
regulamin

Strona Aeroklubu Białostockiego

Sekcja Szybowcowa Aeroklubu Białostockiego na FB

Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Białostockiego na FB

Sekcja Samolotowa Aeroklubu Białostockiego na FB

Polecamy FILM o szybownictwie oraz trochę wrażeń spadochronowych: FILM1 oraz FILM2

 

Galeria

Ciekawi lotnictwa_fot M_Pawlukiewicz (1) Ciekawi lotnictwa_fot M_Pawlukiewicz (2) Ciekawi lotnictwa_fot M_Pawlukiewicz (3) Ciekawi lotnictwa_fot M_Pawlukiewicz (4) Ciekawi lotnictwa_fot M_Pawlukiewicz (5) Ciekawi lotnictwa_fot M_Pawlukiewicz (6) Ciekawi lotnictwa_fot M_Pawlukiewicz (7) Ciekawi lotnictwa_fot M_Pawlukiewicz (8) Ciekawi lotnictwa_fot M_Pawlukiewicz (9) Ciekawi lotnictwa_fot M_Pawlukiewicz (10) Ciekawi lotnictwa_fot M_Pawlukiewicz (11) Ciekawi lotnictwa_fot M_Pawlukiewicz (12) Ciekawi lotnictwa_fot M_Pawlukiewicz (13) Ciekawi lotnictwa_fot M_Pawlukiewicz (14) Ciekawi lotnictwa_fot M_Pawlukiewicz (15) Ciekawi lotnictwa_fot M_Pawlukiewicz (16) Ciekawi lotnictwa_fot M_Pawlukiewicz (17) Ciekawi lotnictwa_fot M_Pawlukiewicz (18) Ciekawi lotnictwa_fot M_Pawlukiewicz (19) Ciekawi lotnictwa_fot M_Pawlukiewicz (20) Ciekawi lotnictwa_fot M_Pawlukiewicz (21) Ciekawi lotnictwa_fot M_Pawlukiewicz (22) Ciekawi lotnictwa_fot M_Pawlukiewicz (24) Ciekawi lotnictwa_fot M_Pawlukiewicz (25) Ciekawi lotnictwa_fot M_Pawlukiewicz (26) Ciekawi lotnictwa_fot M_Pawlukiewicz (27) Ciekawi lotnictwa_fot M_Pawlukiewicz (28) Ciekawi lotnictwa_fot M_Pawlukiewicz (29) Ciekawi lotnictwa_fot M_Pawlukiewicz (30)

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury