Christopher Herwig: Soviet Bus Stops

Zapraszamy na wystawę w ramach 15. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA

CHRISTOPHER HERWIG: SOVIET BUS STOPS

9 czerwca – 16 sierpnia 2021
Foyer Forum, ul. Legionowa 5
wstęp wolny

Zapraszamy także na spotkanie z Christopherem Herwigiem!

10 czerwca 2021, godz. 18:00
Camera Cafe, ul. Lipowa 14 lok. 11
wstęp wolny

 

Fotograf Christopher Herwig po raz pierwszy zauważył niezwykłą architekturę postsowieckich przystanków autobusowych w 2002 roku, podczas swojej wyprawy rowerowej z Londynu do Sankt Petersburga. Podjąwszy się robienia jednego dobrego zdjęcia na godzinę, dostrzegł oryginalne przystanki na zupełnie pustych odcinkach dróg. Kilkanaście lat później Herwig przejechał samochodem, rowerem, autobusem i taksówką ponad 30 tysięcy mil w 15 krajach byłego Związku Radzieckiego, dokumentując te małe formy architektoniczne.

W czasach Związku Radzieckiego lokalny przystanek autobusowy był podatnym gruntem dla artystycznych eksperymentów, budowany zwykle bez ograniczeń, jeśli chodzi o projekt czy budżet. W efekcie możemy podziwiać niezwykłą ilość stylów – od nieskrępowanego brutalizmu po żywiołowe “kaprysy”.

Christopher Herwig – fotografuje od ponad 20 lat. Najbardziej interesują go historie z życia zwykłych ludzi. Pracował dla misji pokojowych ONZ w Afryce Zachodniej, na Bliskim Wschodzie i na całym świecie. Dostarczał zdjęcia m.in. dla GEO, CNN traveller, Geographical, Lonely Planet, DAMN z najdalszych regionów świata – od gór Pamiru w Tadżykistanie po lasy deszczowe Afryki Zachodniej. Współpracował z organizacjami pozarządowymi i agencjami rozwoju w najbiedniejszych częściach świata. Pracował także w Londynie, Sztokholmie, Vancouver i Nowym Jorku. Obecnie mieszka w Jordanii i zajmuje się głównie kryzysem syryjskim.

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  6 lat temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  6 lat temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  6 lat temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  6 lat temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  6 lat temu