Cezary Borowy: Byłem przemytnikiem w Indiach

Zapraszamy na spotkanie w ramach 10. Festiwalu Kultur i Podróży Ciekawi Świata!

Cezary Borowy: Byłem przemytnikiem w Indiach

23 października 2021, godz. 18:00
sala Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 15 zł, do kupienia w kasach kina Forum i Centrum im. Ludwika Zamenhofa oraz na bilety.bok.bialystok.pl

Przed końcem ósmej klasy przeczytał wszystkie książki przygodowe w okolicznych bibliotekach. Chciał to poznać, zobaczyć, dotknąć. „Tak, akurat tam na ciebie czekają!” – drwili dorośli. Nie uwierzył. 10 lat później bardzo starannie pakował się na wycieczkę Orbisu do Londynu. Wiedział, że to będzie wyjazd w jedną stronę. Lubił samotność, a ze strachem nauczył się oswajać.

Nie zagrzewał miejsca – ciekawość zagnała go do rozklekotanych autobusów w Nepalu i cieknących łodzi na Filipinach, przez slumsy Kalkuty po obsesyjnie czyste aleje Singapuru, aż do miejsca, z którego mówili, że wyjedzie już tylko nogami do przodu.

Cezary Borowy alias Han Solo, maratończyk, właściciel firmy usługowej w branży finansowej i przewodnik po Azji – w 2018 roku, po 30 latach wrócił, do Indii, by podczas wędrówki na 200-kilometrowej trasie uporządkować wspomnienia, a także zrozumieć, dlaczego tamto życie – jako przemytnika – było możliwe.

 

W sobotę i niedzielę w foyer Forum można będzie odwiedzić stoiska z książkami, kalendarzami Fundacji Kukuczki 2022, koszulkami, nepalskimi wyrobami artystycznymi i wieloma innymi pamiątkami, a podróżnicy będą składali autografy!.

Można będzie następujące pozycje:
Cezary Borowy: „Byłem przemytnikiem w Indiach”
Leszek Cichy: „Gdyby to nie był Everest…”
Anna Czerwińska: „Groza wokół K2”
Aleksander Lwow: „Zwyciężyć znaczy przeżyć”
Michał Olszański: „Godzina prawdy”
Krystyna Palmowska: „Zaklętym w górski kamień”
Krzysztof Wielicki: „Piekło mnie nie chciało”
Monika Witkowska: „Lhotse. Lodowa siostra Everestu”
Katarzyna Zdanowicz: „Zawsze mówi, że wróci” (nowość!)

Galeria

sobota (127) sobota (128) sobota (129) sobota (131) sobota (132) sobota (133) sobota (134) sobota (135) sobota (136) sobota (137) sobota (138) sobota (139)

BOK Białostocki Ośrodek Kultury