Brutal East IX

CZAS BRUTALNEJ PROMOCJI!!!

Ciemno, zimno i ponuro… znak to, że przyszła jesień. A wraz z jesienią przygotowania do kolejnej, tym razem IX już edycji Brutal East Festival, czyli „Najlepszego metalowego festiwalu na wschód od Wisły”. Wzorem edycji poprzednich zebraliśmy całą masę zgłoszeń od zespołów chętnych do zagrania na tej białostockiej imprezie. Do 15 września nadeszło blisko pięćdziesiąt zgłoszeń, za które bardzo dziękujemy. Selekcja musiała być ostra, tym bardziej, że ekipa Brutal Teamu jak zawsze miała podzielone zdania. Pewna była jedyna obsada headlinera, którym został legendarny i w pewnych kręgach kultowy Squash Bowels, zrodzony na grindowej scenie przeszło 20 lat temu!
Oprócz białostockich weteranów na scenie Kawiarni „Fama” zobaczycie i usłyszycie: Straight Hate, Morthus, Northern Plague, Divine Weep oraz Vipers Tribe.
Tym razem gościem specjalnym festivalu będzie Studio 3F (www.facebook.com/tattoostudio3F) w osobach Konrada, Andrew oraz Pawła zwanego Gawronem, który współpracował już z ekipą Brutal Teamu tworząc autorskie motywy na festiwalowe koszulki.)
UWAGA – ilość biletów ograniczona!!!
Więcej o zespołach:
Vipers Tribe – młoda, stawiająca pierwsze kroki deathmetalowa ekipa z Warszawy, która może pochwalić się występem na tegorocznej edycji Dark Fest oraz materiałem demo z 2015 roku, zatytułowanym „Godbeast”.

https://www.facebook.com/VipersTribe
Divine Weep – zespół heavymetalowy założony w 1995 roku. Na koncie kilka materiałów demo oraz dwie płyty, z których najnowsza „Tears of the Ages” została wydana w tym roku przez wytwórnię amerykańską oraz ukraińską trafiając na rynki w USA, Europie oraz w Japonii. Zespół koncertował obok takich kapel jak Turbo, Vader, Kat z Romanem, Blaze Bayley, Saxon, Candlemass, Behemoth i innych. Przez zespół przewinęli się muzycy m.in. Hermh, Squash Bowels, Bright Ophidia czy Dead Infection.https://www.facebook.com/divineweep
Northern Plague – pochodząca z Białegostoku i okolic blackmetalowa horda założona w 2009 roku. Zespół ma w dorobku materiał EP wydany własnym nakładem w 2011 roku oraz debiutancki album „Manifesto”, który pojawił się w katalogu Folter Records w 2014 roku. Aktualnie zespół przygotowuje się do wydania nowego krążka, zatytułowanego „Scorn the Idle”, który powinien trafić na rynek w listopadzie.

https://www.facebook.com/northernplague
Morthus – to goście z Warki, którzy łoją swój metal śmierci od 2012 roku. Mogą poszczycić się sporą dyskografią jak na tak krótki czas istnienia, bo dorobili się demówki, EPki wydanej dwa lata temu oraz debiutanckiego albumu, który w czerwcu tego roku wypuściła prężnie działająca, białostocka wytwórnia Witching Hour Productions. Krążek zbiera same pozytywne recenzje, a zespół koncertuje z takimi zespołami jak Christ Agony czy Mayhem, a już wkrótce z legendarnymi Possessed, Absu czy Belphegor.

https://www.facebook.com/morthusband
Straight Hate – grindcore’owcy z Lublina i Chełma, którzy choć istnieją od 2008 roku, dopiero dwa lata temu zintensyfikowali swoją aktywność, czego efektem jest wydanie w tym czasie dwóch splitów, EPki oraz debiutanckiego albumu. Skład zespołu tworzą m.in. muzycy związani z Ape To God, Parricide, Abusiveness, Blaze Of Perdition czy Deivos. Zespół zagrał już w tym roku dla białostockiej publiczności podczas pierwszej edycji „Brutalika” zyskując świetne przyjęcie.

https://www.facebook.com/sthtpl
Squash Bowels – weterani podlaskiego i krajowego grindcore’a, którzy mimo upływu lat są nadal aktywni i w formie, co udowodnili chociażby występem na renomowanym czeskim festiwalu Brutal Assault w zeszłym roku. Zespół z przytłaczająco potężną dyskografią i niezliczonymi zawirowaniami w składzie, jak również występami na większości czołowych festiwali metalowych, w tym m.in. Obscene Extreme, czy wspomnianym Brutal Assault. Ostatni studyjny album to wydany w roku 2013 „Grindcoholism”.

https://www.facebook.com/squashgrind
Więcej informacji o Brutal East Festival IX tutaj:
Web site: www.brutaleast.pl zakładka „Festival”

http://www.facebook.com/brutaleastfestivalpoland

https://www.facebook.com/events/1217138061638029

https://www.facebook.com/BrutalEast-253551391356659

Galeria

plakat_bef9_net

BOK Białostocki Ośrodek Kultury